Já, já, jenom já

Všude dobře...doma nejlíp.

21. ledna 2017 v 23:42 | Hanýžka89
Od prvního ledna mi opět funguje sledování návštěvnosti a mě to možná donutí s blogem trochu hejbnout. Budu strašně produktivní a tento víkend přidám až dva články! Ano, ano, kvantita vpřed. Snad to zvládnete.
Nejradši bych si hned v úvodu postěžovala, jak jsem se asi přecenila...a taky, že o víkendu můj mozek jezdí na dovolenou a nemám sílu psát cokoli kreativního, ale vlastně to říkat ani nemusím, kvalita textu to řekne za mě.
Jak dobře víte, home decor jsem vždycky platonicky milovala, naše láska však zatím nedošla ke skutečnému naplnění, neboť nemá možnost její plné realizace v rámci vlastního bydlení. Musím si tedy vystačit jen s pár metry čtverečními v hranicích pokoje, dvou, a fantazii živit na stránkách pinterest. Nemyslím si, že se jedná o čistě povrchní věc, každému by se mělo líbit v místě, kam se denně večer z práce vrací, kde odpočívá, usíná a probouzí se. Navíc jsem té až banálně romantické představy, že tím, že prostor kolem sebe sami sobě upravíme, vdechneme mu část nás, tím bychom se tam měli cítit dobře nejen my, ale i ti, co za námi přichází a mají nás rádi.
Pro mě je nejjednodušší dozdobovat bílý prostor, na něm vše lépe vynikne a nemůže se stát, že by se vám s bílou cokoli tlouklo či působilo až moc násilně. Navíc díky bílé vypadá prostředí čistší a opticky větší. Za nejideálnější považuji začít se zelení a ideálně nenáročnou, sama se svou nedbalou péčí bojuji. Feng shui prý moc nepodporuje velké množství kaktusů, já s tím úplně nesouhlasím, podle mě do jakéhokoli interiéru krásně zapadnou. Krom bambilionu polštářků a svíček mou slabinou jsou ještě tzn. coffee-table books. Není to žádná vysoká literatura, to ví každý, jsou spíše zdrojem inspirace než duševní potravou, přesto se těším z každé nově koupené či z každé, kterou dostanu.(hra: Najdi tři rozdíly)
Hodně jsem si oblíbila H&M Home, moje peněženka s ním trochu podvádí Zaru. Pokud jsem si někdy vyhlídla něco na zahraničních blozích, nemusela jsem ani dlouho čekat a za nedlouho jsem právě tam objevila obdobu, která mé představy uspokojila.
Pokud jsem vás svým článkem uspala, přeji dobrou noc.

Poznej svého blogera...pokud o to stojíš, poku za to stojí...

14. března 2015 v 22:07 | Hanýžka89
Podle mě mě znáte více než je třeba, přesto jsem velký fanda všech dotazníků, nejsou-li telefonické za účelem zlepšení kvality služeb supermarketů, a o každé blogerce se ráda dozvím co nejvíc. Baví mě zjišťovat, že v některých situacích a pocitech nejsem sama a vlastně shrňme to, jsem zvědavá. Jste-li zvědaví stejně, pokračujte. Nejste-li, nedělejte to.


Vánočně natagována.

20. prosince 2013 v 20:48 | Hanýžka89
Stalo se to, i na mě dopadl duch Vánoc, dobalila jsem dárky koupené za běhu, uválela jedny kuličky z sušeného ovoce a ořechů a pojmenovala je vánoční cukroví. Ještě mi chybí vánočka na snídani a blažený závan klidu a pohody, který dušuje každé druhé přání na stánku.
Kamarádka mě oslovila, ať udělám Vánoční tag a já se timu nikterak nebránila. Moje fantazie sice pracuje denně na plné obrátky, ale s blogem to nemá mnoho společného, proto každý nápad na prahu mých dveří budiž vítán.


Jaký film je v období Vánoc Tvým oblíbeným?
Obávám se, že tady asi nepřekvapím, jako hodně z vás miluju Lásku nebeskou, Prázdniny, Sám doma 1, 2. Nepohrdu ani českými STARŠÍMI pohádky, z nich kraluje mezi všemi S čerty ejsou žerty.
Jinak už po několik let jsme si na Štědrý den pouštěli Pelíšky, film se mi líbí, ale popadá mě vždy při něm jakkási melancholie, tak letos bych ráda tuto tradici vynechala.

Jakou vánoční písničku máš nejradši?
Rockin' around the Christmas Tree, Let it snow a Happy Xmas od Johna Lennona.

Jaká je tvá oblíbená vánoční barva?
Bílá a stříbrná, ale miluju je i během roku, jen na Vánoce ještě o chlup víc upřednostňuji stříbrnou.

Je Štědrý večer. Zůstaneš ve svém pyžamu/domácím oblečení nebo se hezky a společensky oblékneš a upravíš?
Upravím, všichni se upravíme, to k tomu prostě patří a jen málokdy je příležitost promenádovat se doma v party šatech.

Otevíráš své dárky večer nebo ráno, v kolik?
Otvíráme večer a hodina se různí dle okolností, ale cca v šest večeříme tak někdy poté…až zazvoní Ježíšek.

Upekla jsi někdy chaloupku z perníčku?
Ne-e. Ani mě to neláká.

Co děláš o vánočních prázdninách?
No, bohužel se i učím, ale když je možnost užívám rodiny, scházím se s kamarády, kochám se stromečkem a tláskám sladké.

Máš nějaké vánoční přání?
Určitě. Jedno tajné. A pak si samozřejmě přeju štěstí a zdraví pro mě i mé blízké a úspěšné složení všech mých nadcházejích zkoušek.

Už víš, co bys chtěla najít pod stromečkem?
Dávala jsem sem i wishlist, ale poté, co od začátku týdne bojuji s nemocí (a dalším) a kamarádím s antibiotiky jsem usoudila, že šála by udělala radost a byl z ní požitek nezměrných rozměrů.

Jaká je tvá oblíbená vánoční vůně?
Vanilka, skořice, cukroví, svařené víno, trdelníky a teplo domova.

Jaké je tvé oblíbené vánoční jídlo, pochoutka?
No, skoro všechno. Domácí cukroví, bramborový salát - ten náš!, štola, marcipán.Nelze se ubránit myšlence: I'am old for this stuff.


Snídaňová.

10. října 2013 v 23:25 | Hanýžka89
Mluvit veřejně o jídle pro mě bylo ještě před pár roky tak trochu tabu. I přes naprosto nepochopitelný dojem, který může tento můj výrok ve vás budit, to zkrátka je pravda. Člověk s dobře fungujícím metabolismem či bez hormonálních poruch ho ovlivňujích se po delší dobu nemusí tolik stresovat tím, co a kdy jí. Takoví lidé mají výhodu, o které ani nevědí, to, co je pro ně samozřejmost, je pro mě a mnoho dalších jen přáním.
Pro udržení chtěné konfekční velikosti a hmotnosti (ale znáte to všichni, o pět kilo míň a bylo by ještě líp) jsem musela dospět k zásadním změnám ve svých stravovacích návycích. Zaprvé: Jíst. Zadruhé: Snídat. Jíst pravidelně a jíst víc jak jednou nebo dvakrát denně a užívat si snídaně byly nakonec příjemné věci, k kterým jsem dospěla a činí tak můj nekončící boj o přijatelné tělo o něco lehčí.
Každopádně nejsem dietní guru, jsem spíš potenciální čtenář publikací Jak zhubnout a nezbláznit se. Můj kalorický příjem je občas opravdu podlimitní a některé mé experimenty žaludekrvoucí (neonismus srdcervoucí) a pokaždé se mi to vymstít!! A tohle nemá být takový ten s.ací článek jedné dietářky, který v hloubi duše většinu žen a všechny muže vytáčí. Tohle má být o pozitivních obejvech na poli stravovacích hříchů a návyků.

50 random facts about me.

2. září 2013 v 18:23 | Hanýžka89
Tento článek už jsem si četla na pár blozích a pokaždé mě bavil, taktéž jsem využila vašich pozitivních ohlasů na Přiznání blogu a rozhodla jsem se jej napsat. Jediným problém je snad jen to, že už jsem na sebe vyzvonila mnohé, a s každým mým novým příspěvkem ubývá mých malých tajemství a vytrácí se jakýkoli oblak mystyčnosti okolo mé osoby. Přeji tedy příijemné chvilky při čtení následujících řádek a snad se i v některých bodech s mnou shodnete.

1. Ač jsou Beatles mou nejoblíbenější kapelou, už nejméně rok jsem si sama od sebe nepustila žádnou z jejich písniček.

2. U filmů přetáčím strašidelné a hodně trapné pasáže.

3. Jsem hodně hálkivá na svůj osobní prostor a často automaticky ustoupím, pokud mi jej naruší někdo, s kým si nejsem až tak blízká.

4. Nemám ráda Partičku. Jsem výjimka, ale ten humor je mi prostě cizí.

5. Od chvíle, co jsem poprvé viděla film Nesvatbovi, miluje Vince Vaughna.

6. Už dlouho jsem nebyla u kadeřnice na stříhání vlasů a objednání se stále oddaluji. Dokonce jsem si koupila i kadeřnické nůžky a nutím sestru, aby mi stříhala konečky.


8. Mezi mé nejnavštěvovanješí stránky patří oficiální web Zary.

9. Občas se cítím trapně za druhé lidi.

10. Ve třech letech jsem odmítala nosit spodní kalhotky, doma ze mě byli všichni šílení a děsili se toho, co budu dělat až budu ve školce. Samozřejmě jsem se to naučila.

11. Mám určitou slabost pro jednoho z největších podivínů na škole. Chodila jsem k němu pravidelně na semináře (jak je mým dobrým zvykem) a od té doby na mě na chodbě vždycky mrká a já jsem z něj hodně nervózní.

12. Dřív jsem velmi milovala Tomáše Kluse, ale s jeho přibívající slávou můj zájem opadal a postupně jsem mi zprotivilo jeho vystupování, nepřijde už mi moc upřímné.

13. Mám ráda Apple, Starbucks, Ikea a Zara a je mi naprosto fuk, jak moc neoriginální tím jsem.

14. Některé knížky, na něž jsem měla ve škole referát jsem nečetla. paradoxně největší pochvala se mi dostala za knihu, kterou jsem ani nedržela v ruce.

15. Jsem alergická na chlor.

16. Miluju vůni vápna a jako malá jsem lízala stěnu v pokoji. Nebyl to vandalismus, prostě mi to chutnalo.

17. Myslím si, že Jirka Macháček je nejvíc sexy z českých herců.

18. Jsem tak trochu pár měsíců závislá na coca-cole zero.

19. Nikdy jsem nejedla Ikea kuličky.

20. Obávám se, že vetšina hlavních hrdinů ze seriálů (Carrie ze Sexu ve městě, Ted z HIMYM, Susan ze Zoufalých manželek), co nemůžu vystát, se mi v některých věcech hodně podobá a možná právě proto mě tak štvou.


22. Mám zvláštní vztah s řadou mužů (kluků), mám pocit, že je i sama sebe dokážu lehce uvést do rozpaků, nebo vzájemně vytváříme zvláštní napětí.

23. Líbí se mi ta znělka z reklamy na Airways.

24. Vyrostla jsem na Simpsnových a jejich humor je mi stále blízký.

25. Chutná mi téměř všechno ovoce a úplně nejraději mám fíky, borůvky a meloun.

26. Jednou jsem s kamarádkami byla na Rychlém rande, původně to měl být hec a sranda, jenže postupně jsem pochopila, že jsem to tak brala ve skutečnosti jen já.

27. Před pár lety se mi líbil jeden kluk, loni mě pozval na rande a já jsem se k jeho nabídce stále nevyjádřila.

28. Víno mě hrozně rychle a snadno opije.

29. Často se mi zdá, že jsem někde na veřejnosti nahá, nebo že mi vypadaly zuby nebo mě chce uštknout had. (Freudovský výklad k tomuto si zvládnu udělat i sama :D )

30. V 15 letech jsem napsala dopis svému budoucímu já. Nedávno jsem to četla a je to něco příšerného.

31. Baví mě vařit, péct i uklízet, i přesto rozhodně neplánuji být ženou v domácnosti nebo utiskovanou hospodyňkou.

32. Líbí se mi kluci ve výrazných brýlích.

33. Jednou si chci s přítelem pořídit králíka a dát mu jméno Limetka.

34. Myslím si, že mávám při pozdravech víc než kdo jiný.


36. Ráda si čtu drby o českých modelkách.

37. Hodně často vtipkuju, ale obávám se, že málo kdo mé vtipy chápe jako vtipy.

38. Můj poslední módní kup byly boty za 79,-. Hrozně mě tlačí.

39. Přála bych si, aby Lindt neměl žádné kalorie.

40. Nepořádek mě umí neskutečně vytočit.

41. V aule na gymplu jsem si nerada sedala na balkón, neboť mě vždycky děsně lákalo skočit z něj na ten obrovský lustr.

42. Pokaždé, když si vypomenu na 5 z kompozice z matematiky a na 5 z kompozice z němčiny cloumá s mnou pocit nespravedlnosti. Už to bude asi 6 let.

43. Štve mě, když někteří spolužáci sledují Suits jen proto, že je to o právnících.

44. Ve většině případů piju čaj s mlékem.

45. Kdybych byla robot, moje věta by asi byla: Potřeba cukru roste.

46. Nemám žádnou noční košili.

47. Ráda o sobě tvrdím, že ve výběru mužů nejsem povrchní a nedám na první pohled, ale není o tak dávno, co jsem si šla v obchodě stoupnout do nejdelší fronty jen proto, že tak přede mnou stál strašně pěknej kluk.

48. Jsem velká fanynka Woodyho Allena, Tima Burtona a Andyho Warhola, nedám na ně dopustit.

49. Mám ráda Zelené a štve mě, že na našem malém politickém rybníčku není prostor ekologičtější smýšlení.

50. Nesnáším odběry krve. Mám slabě viditelné žíly, sestra mi většinou rozpíchá celou ruku a nakonec se rozhodne, že mi vezme krev na hřbetu ruky. A navíc nemůžu se dívat, jak jehla zajíždí pod kůži.

Ta věc.

27. srpna 2013 v 18:49 | Hanýžka89
Ženy jsou krásná a nepochopitelná stvoření. Mají zálibu ve věcech, které jen výjimečně jejich drahé mužské polovičky pochopí. Sice si vzájemně nedokážeme nahlédnout do myslí, ale kompenzujeme to nahlížením do kabelek, kosmetických taštiček, koupel, skříní, pokojů a nočních stolků. A tak objevujeme různá zkrášovadla, mentolky, vůně a talismany. A dedukujeme a analyzujeme, řešíme a občas také závidíme. A tohle všechno je jen jeden střípek z našeho ženského světa, takový ten voňavý, úhledný a pohledný.
Mé kosmetické vazby jsou nestálé a já si leckdy s výběrem nevím rady. I to vyzkoušené a dobré, čas od času podvedu, ale vězte ani zde se nevěra nevyplácí. Na rady druhých ne vždy dám, ale občas je-li něco všude a každým do nebes vychvalováno, pocítím ono palčivé To musím také mít. Malichernost budiž pozdravena. No a pak na to plácnou samolepku ELLE beauty awards winner a je vymalováno.
Pozývám vás tedy do mého kosmetického košíku, který jsem si o víkendu uklidila, něco vyhodila, něco poslala dál a něco nechala v koupelně. A hezky mi to barevně ladí:)


Shrneme to, Lancome je můj dlouholetý kamarád, s Benefitem se seznamujeme, s St. Tropez se jen okukujeme, Rexona vás nikdy nezradí, vztah s Toni&Guy zatím není oficiálním, je to moje prozatimní bokovka (ale řekla bych, že z toho bude něco víc) a Dove je moje jistotka, prostě bere mě takovou jaká jsem.
P.S.: Neznáte mužský ekvivalent Dove? Ideálně bez přítelkyně a dluhů.

Ochranne znamky. Podruhe.

9. června 2013 v 16:08 | Hanýžka89

Uz je to nejaka ta doba, co jsem publikovala prvni cast Ochrannych znamek. Me samotnou ten prispevek bavil a dle reakci jsem usoudila, ze snad trochu i vas. Chytla jsem se tedy teto prilezitosti podruhe, ve spravny cas, predklauzurni a zkouskovy.
Neprichazim vsak s nicim zavratne prekvapivym, ani novym. Behem mesice a pul jsem se vubec nezmenila, vlastne uz par let se nijak zvlast nemenim a tak dalsi stripky meho vkusu jsou vlastne jen obdobou minule ukazanych. Snad jen o cem jsem se v predesle casti nezminila je muj straci komplex a malinka obsese v jednom vzoru.

Halenka - Zara (spring/summer 2013)

Ikdyz uznavam pravidlo Neni vsechno zlato, co se trypi, vetsinou, co se trypi, se mi libi. Uz jako mala jsem radovala, kdyz jsem nahodne v Jizere objevila trpytivy kaminek (nejspis Jablonecka bizu) nebo v sestrine sperkovnici velke nausnice. A s stejnym mladistvym eutisiasmem se mi zajiskrilo v ocich, kdyz jsem spatrila tuto extremne nepraktickou halenku.

Sukne - Zara (s/s 2013), doza s vsemi (4) mymi hodinkami, retizek s priveskem - Zara (a/w 2011), casopisy ELLE, zrcadlo - Nanu nana, kabelka s kaminky - po babicce, rasenky - Lancome Hypnose, Lancome Doll eyes, Helena Rubinstein, ramecek - IKEA, zabky s lebkami - ebay.

Na tomto obrazku muzete videt alespon naznak meho oblibeneho motivu, o nemz jsem se zminovala vyse. No a jsou to...lebky. Coz zni trochu hure nez jak to opravdu je. Nesilim z hardcoru, heavymetalu, glad, satanismu atd., za to silim z cehokoli, co znacka A. McQueena vypusti na modni mola nebo do butiku a diky vsem bezne dostupnym modnim retezcum, ze se prave na techto mistech inspiruji.

My favourite CZ-SK fashion bloggers.

20. dubna 2013 v 14:59 | Hanyzka89
Vybrala jsem pro vas sve tri velke oblibenkyne mezi cesko-slovenskymi (Ceska republika nebo Ceskoslovensko nebo Cecensko - zrejme je to fuk) blogerkami. Urcite je vsechny znate, tak to pro vas nebude novinka, ale kdyby nahodou ne, verim, ze se do jejich stylu a blogu zamilujete stejne jako ja.

Nelinka je studetkou prvniho rocniku nasi skoly a myslim, ze svym stylem na pravnickou fakultu krasne zapada. Ukazuje, jak se lze oblekat elegantne, pritazlive a atraktivne pro muzske oko bez toho, aby divka musela vypadat podbizive ci lacine. Umi krasne kombinovat barvy, voli nadcasove kousky a svym zpusobem uci sve ctenarky, jak byt zenstejsi. Myslim, ze jejim velkym plusem a neodmyslitelnym znakem je jeji inteligence a povaha. Pokud byste partrali po ceske Mariannan, je jim, podle me prave ona (vkusem, stylem i krasou).Adelku uz jsem tu parkrat zminovala, proto asi neni prekvapenim, ze ji uvadim ve "velke trojce". Jeji styl je sportovni a minimalisticky. Pripomina mi malinko severske blogerky a dle urovne a propracovanosti jejiho blogu, by mezi ne mohla krasne zapadnout. Je videt, ze moda a desing je jeji konicek a ma prehled v nejnovejsich trendech. Zaroven je i velmi schopna a je soucasti Check czech fashion tymu. Jeji styl obdivuji, velmi se mi libi, ackoli na me same by nikdy nevypadal tak skvele jako na ni a hlavne na jeji stihlounke a drobne postave. Umim si ji lehce predstavit jako budouci modni editorialku Vogue, no ne?
Zuzka, ac jeji styl oblekani, je od meho celkem vzdalen, skvele dopnuje moji trojici oblibencu. Jedna se o neskutecne sympatickou blogerku z Slovenska. Obleka se velmi vesele, rada nosi obleceni s ruznymi potisky a kdyz se tak krasne usmiva, tak mi ripomina panenku. Lze si ji lehce predtavit jak se projizdi na kole parizkymi ulicemi a pred riditky ma kosik plny kvetin. Jeji blog je vesely a pozitivni a prijde mi, ze v kazdem rocnim obdobi ve mne probouzi tu prijemnou jarni naladu.Details of your style.

8. dubna 2013 v 19:15 | Hanyzka89

Neni to tak davno, co jsem se kochala nad clankem ADELKY nazvany TRADEMARK a nedalo mi to, abych nepripravila neco podobneho. Myslim si, ze kazdeho z nas lze definovat nespocetnym mnozstvim znaku, ale preci jen nektere jsou vyraznejsi a pro druhe zapamatovatelnejsi. Dame-li dohromady tech par poznamek z psychologie, co nas na stredni neminuly, a zdravy rozum, vyjde nam takova osnova skoro na kazdeho nam blizskeho.
Jenomze dnes to nebude o povahovych rysech nebo zajemech nebo jinych nematerialnich rovinach. Dnes to bude jen a ciste o vecech. O tech, co se nam libi, co se k nam hodi a co nas pripominaji (zkratka takove ty materialni ochranne znamky). Je dobre si je uvedomit nejen ty sve, ale i ty druhych, protoze prave diky tomu muzete druheho potesit darkem, ktery se mu bude uprimne libit a ktery vyuzije.
Nejsem si zcela jista jestli muzu mluvit o nejakem svem stylu. [Vetsinou, kdyz nekdo z mych pratel rekne: "No, to je typicky Hanky styl", da se to chapat spise pejorativne. Jedna se obvykle o podivny styl tance, humoru nebo trapnou situaci. ] Ale i presto vsechno tech par kousku, co zde predstavim, patri do meho oblibeneho a jak, doufam, i staleho inventare.

Boty - Bata; CD Johnny Cash; halenka s kozenymi detaily - Zara.

Trika Bershka, H&M, Zara; nahrdelnik - Zara; vonavky - DKNY; hodinky - Guess, Bentime; vsechny naramky - H&M; strevicky - Stradivarius; ruzna vydani ELLE.

Skorts - Zara.

Tenhle clanek me velmi bavil, takze pokud bavil i vas, muzete se zase na nejaky podobny brzy tesit.

What's in my bag

6. dubna 2013 v 19:29 | Hanyzka89
I pres priserne svetlo jsem se rozhodla neco nafotit. Ono priserne svetlo dalo fotce osobity nadech a ja nevim, jestli se mi to libi nebo bych to nejradeji smazala a blogu se tak mesic neznala (coz se vlastne i nechtene obcas stava). Loni jsem vas castovala prispevkem ve smes stejnym, ale dala jsem na pravidlo "dobrych holubu" a jsem tu s takovou lehkou obnovou.
Ne vse je odhaleno a proto vam prozradim, co zustalo fotoaparatu skryto v tajnych kapsach kabelky. Je to: balicek zvykacek, co vypada spis jak balicek prevervativu, uctenka z Billy s polozkami ananas a kiwi, antibakterialni gel na ruce, uctenka z Intersparu na dve dynove bulky, prazdne papirky od zvykacek, dva pytlicky hnedeho cukru z Costa Coffee, uctenka na jednu mouku z Penny, kapesnicky ciste a jine, balicek zubni nite a maly antiprespirant od Rexony.
Jiste chapete, proc to zustalo skryto:)Velka kosmeticka 2013.

24. února 2013 v 17:50 | Hanyzka89
Dlouho jsem brazdila sva myslenkova pole pusobnosti, az jsem narazila na misto dosud neorane. Misto, ktere meni muj ranni plac po pohledu do zrcadla v celku uspokojeny vyraz: Muzes mezi lidi. Dobre, mam-li dostat uprimnosti, ano uz jsem se timto bodem zabyvala, ale dosud jsem na to byla sama. Dnes mam na pomoc dva asistenty. Tak a bude to s vsim, po cem kazda divci duse alespon castecne tuzi, sminky, pojmy, dojmy, krasa, ruzova, buddha, buddha, buddha.


Zakladem vseho je ten spravny krem, ktery umi bojovat s mnou susenkovou podobou. Slovni spojeni Dramatically Different Moisturizing Lotion zde uz bylo sklonovano vice nez Redgarovo jmeno v roce 2004 (a zasveceni vedi o jake cetnosti tu mluvime), kdyz ale nelze tento zarcany krem/mliko nemilovat. Ja mu zustanu snad verna na veky veku (coz uz se o Redgarovi po 2006 rict nedalo).


V podstate stridam dva make-upy, True Match od L'orealu, ktery uz tu take parkrat byl a pak tento Clinique Superbalanced make-up, ktery hezky vybalancuje barvu moji pleti a schova nedostatky. Napomocny mu je rozjasnovac od L'orealu LUMI, ktery jsem si koupila v Drazdanech a tyden na to uz byl i u nas v CR. Znate to, prijde jeden do zeme a pak milion dalsich, bohuzel, tak je to s prvnim sedivym vlasem.


Na obrazku muzete videt jedny z mych paletek stinu, jedna se o paletku ocnich stinu Estee Lauder, kterou jsem kdysi dostala od Jeziska. Neni to tolik opevovana a vsemi chtena Naked paletka, ale me velmi vyhovuje, ostatne si myslim, ze ocni stiny je produkt nespotrebovatelny a proto si dalsich 50 let budu uzivat tech (nadsazenych) padesati odstinu hnede, ktere lze nalezt v mem kosmetickem stolu. No aspon stiny mi nepolezou do penez.


Protoze mi priroda nenadelila oci mrkacich panenek (ani nohy lane, za coz ji proklinam) musim si dopomoct rasenkou. Mela jsem dlouho klasickou Hypnose od Lancomu, ktera je ted vystridana Lancome Doll Eyes, jejiz vyhodou je i celkem prijemna vune. A jak vidite, kdo si ji poridi, ma holt za usima.


Dalsim mym kosmetickym pokladem je Chubby Stick, alias jak rika BOO "macate klacky". [Ja tento termin normalne nepouzivam, protoze mluvim velmi slusne, k cemuz se vaze mensi prihoda. Neni to tak dlouho, co me kamaradka Zuzka chtela dohodit jednoho bubenika jedne nejmenovane skupiny (Bubenici jsou ale pro me Zakazanym ovocem - TROJSMYSL v tom je) a druha kamaradka Rada to glosovala: "Oba jsou prasaci, takze se k sobe hodi." Takze tolik okrajem k me slusne mluve.] Jinak blizi recenzi najdete na chubby stick prave u Boo (Sandry).


Poslednim mym velkym a velevazenym obejvem jsou tyto laky od L'orealu. Vyhovujeme mi velikost, protoze je mozna zvladnu vypotrebovat driv nez vyschnout a vyhovujeme i jejich konzistence, po naneseni jsou lesklejsi vice nez kralik - modelka a to uz je co rict.

A nakonec se kralik a buddha odhodlali k spolupraci a na svych bedrech nesou ten nejlepsi kartacek, kteremu uz jsem verna od dob nandani rovnatek (po kterych uz neni ani zminky). Samozrejme ne konkretni kus ;-) Viva CURAPROX.


A tim se s vami loucim a pokud chcete o kosmetice vedet vice, tak doporucuji bambilion jinych blogu nez muj a konkretne treba EVIE .

Christmas mood. Early?

21. listopadu 2012 v 19:34 | Hanyzka89
Vcera jsem si otevrela svuj prvni balicek. Byl to balicek klauzur z obcanskeho prava z lonskeho roku. Jiste chapete ono vzruseni, ktere na me prichazelo s postupnym odkryvanim jednotlivych reseni, ktere mi jen dokazovaly, ze jedine co vim, je, ze nic nevim. S lehkym pripomenutim Sokrata bych se rada dostala oslim mustkem k dalsi otazce a to: Jake balicky by meli pod stromeckem otevrit mi blizci??? Klauzury radeji ne, sama budu rada, az ode vsech bude pokoj. V ramci odkladani pripravy na ne jsem pro vas pripravila malou inspiraci, co pro kamaradky, mamky, segry, pritelkyne atd. (Muze nediskriminuju, jen proste...s vyberem pro ne, je to horsi, ale casu dost, ja snad take na neco prijdu, abych byla genderove vyvazena.:) ).
Yesterday I started studying for next, really coming soon, exam. It's quite hard for me - concentrating, because everywhere around me there is lots of christmas decoration. I would like to prepare gifts for my friends and family soon. So today, thanks to procrastination, I've made up a list of gifts for girl-friends, girlfriends, mums and sisters and I hope, it will be a quite inspiraning, however it isn't really breakthrough.:)

Ano, snim o bilych Vanocich, snad uz jsem proto, abych barevne zapadla. I dream about the White Christmas, beacause of the colour of my skin.

Dareckova inspirace

Muj vyber darku neni nijak objevny, vsadila bych na klasiku, ktera vzdy potesi.
Krasne ponozky (nebot nohy v teple jsou zaklad, jak uz me babicka ucivala a mela pravdu) sezenete treba v Nextu, Stradivarius, ale i v H&M maji krasne.
Teple kulichy nikdy nevyjsou z mody, moc se mi libi ty v Zare, ale nejen tam. Da se sehnat vsude a v ruznych cenovych relaci, coz je urcite vyhoda.
S vonymi svickami se roztrh pytel, kdo nechce kupovat primo Yankee Candle, muze vyrazit i do Ikey, kde muze vyhodny nakup zajist treba masovyma kulickama (ktere ja jeste nikdy nemela:D, ale zitra jedu na lososa).
Vanocni limitovane edice kosmetiky vam spise priblizi jine beauty blogy, ja mohu doporucit jen laickym okem a nosem na obchodu Body Shop, Yves Rocher nebo L'occitane.
Z krasneho hrnicku i horke kafe sladce zachutna a caj tak rychle nevystydne, nebo aspon u me to tak je. (Vite, mela jsem jeden uzasny, ale pak nejak v zapalu emoci jsem ho rozbila, doufam, ze muj Jezisek se slituje a sveri mi jiny.)
A sladkost, to snad roztaje kazda obdarovana.

25 veci, co me serou.

9. června 2012 v 22:54 | Hanyzka89
Znate blog 1000 veci, co me serou? Milujem ho. Chodte tam denne, budte jako ja. Ac vim, ze negace vyvolava negaci, ne vzdy me vsechno na svete tesi a ne kazdy den je posviceni. Ac i ja optimistka, mam s jednou kamaradkou tajny seznam s nazvem Co je zlo, ikdyz by se klidne mohl jmenovat Veci, co nas ...
Tak tady mate mych 25 nej. Nezkazte si na me nazor a at takovych polozek, pokud nejake na svych pomyslnych seznamech, mete, jen ubyva:)

1. Kvalita potravin v ceskych supermarketech.
2. To, ze se mi chce spat, kdyz se musim ucit.
3. Hlas Klary Jandovy, a ano, chodila jsem s ni tri roky na nejaky seminare, znam i nazivo.
4. Cesta MHD za horka.
5. Kdyz si duchodce stoupne a zene se ke dverim tri stanice pred jeho cilovou zastavkou a vy mate ruce plne veci a sotva stojite.
6. Kdyz dostanu na zkousce tu nejhorsi moznost zkousejiciho nebo obecnou otazku.
7. Vojta Kotek.
8. Kdyz se nekdo nekde povtrdi a pak neprijde.
9. Nevera.
10. Lide, co vedi o nevere a ignoruji ji, jako by to nic nebylo.
11. Kdyz mi nekdo tzn. vrazi kudlu do zad.
12. Lidska neprejicnost.
13. Kdyz vas neznamej blb placne po zadku.
14. Kdyz se spoluzaci ptaji na porad ty stejny otazky a neschval prudi a stresuji ostatni.
15. Kdyz cvicite, z posledniho dechu delate posledni sed leh, myslite si, ze je to i posledni vec v vasem zivote, a trenerka rekne: Pridame si jeste dvacet.
16. Fakt, ze uz nikdy Beatles nezahraji v kompletni sestave.
17. Pisalci z Super.cz.
18. Holka, co si da jako profilovku fotku s jinou holkou, jak se libaj a ON to olajkuje.
19. Kdyz uz usinate, skoro spite a najednou se vam chce curat.
20. Cesky dabing mych oblibenych serialu, co znam v anglictine.
21. Kdyz stojite v narvanym autobuse na prostoru dvaceti centimetru a par, ktery mate pred oblicejem se zacne zurive libat a vy vidite, co nechcete.
22. To ze mi jeden kluk bez upozorneni oliz ucho.
23. Kdyz si spletete sul s cukrem.
24. Kdyz si k vam na ceste domu prisedne clovek, s kterym se znate jen napul a mlci. Vy skoro v potu, v krvi, vymyslite o cem se teda muzete bavit, drzite hovor, limitujete trapnost a pak zjistite, ze o vas pronese, ze jste hrozne ukecana.
25. Fakt, ze se vzdycky roztrhnou silonky.
-------------------------------------------------
Haha, hrozne to cloveku ulevi takovy seznam, mozna je budu delat kazdy mesic a bude to tu nejvic hatersky.:)

What's in my bag.

23. dubna 2012 v 21:09 | Hanyzka89
Priznavam...
Jsem jednim z onech nepochopitelnych a nepochopenych milovniku Kabelkovych postu. Jsem jedna z tech zvedavcu a radobyanalytiku, kteri veri, ze obsah vasi tasky na vas vyzradi mnohe. A ano jsem i jedna z tech, kteri predstiraji, ze maji v tasce vzdy uklizeno. Nepochopte me spatne, jsem clovek poradkumilovny, nesnasim zohybane rohy u sesitu a kvuli skrabanci na mobilu bych byla schopna snad i vrazdit. Presto jsem pro tento clanek musela z me kabelky vyklidit onen nepublikovatelny odpad. Ja kdyz ve spechu, jak jinak, hrabu v kabelce po litacku, nachazim pulku propisky, nejakej bonbon, pulku druhe propisky, pytlicek curku, brcko, klice, dalsi pytlicek cukru a konecne penezenku, polepenou cim jinym nez zrnky cukru.


Ale pro dnesek jsem vsechen cukr odstranila a vse poctive nefotila. Necekejte velke veci, obri kosmeticke tasticky ci talismany. Strohe, ale uzitecne.

I'm getting old.

18. dubna 2012 v 8:57 | Hanyzka89
Starnu. To neni zadna novinka, rika mi to zrcadlo, rika mi to ma obcasna nerudnost, rika mi to ta pitoma vraska mezi obocim. Za mesic a pul mi bude 23, fujky a ja si chci stale tipovat 19. Jedine plus to ma, muzu se opit a snad dostanu nejake darky, malou nahradu za to, za vsechno to, co uz bude na listu "Jsi moc stara na to, abys..."
I'm getting old. It isn't such a big new, the mirror tells it everyday, like my rudeness and just like the stupid wringle between my eyebrown. In a month and half, I'm 23, auuu, I would like to be 19 again. But there is just one positive thing about it, I'll get (maybe) some gifts, a little compensation for things, which I have to write to the list "I'm so old for this stuff."
Birthday's wishlist

1. Topshop satek. Puvodne jsem si jej chtela objednat, ale nakonec jsem ho objevila i u nas v Topshopu. Krasny, jednoduchy, jako od A. MqQueena, ale za zlomecek ceny. Snad to projde.:)
Topshop scarf. It's simple, light and there is also in our Czech Topshop store. It looks like the one from A. MqQueen, but the price is just a fraction of his prices.
2. L'occitane sada. K narozeninam mi prijde poukaz na 50% slevu, jak doufam, takze tohle bude darek, ktery si budu moc doprat sama.
L'occitane set. I should get a 50% discount voucher to my birthday from L'occitane, so this could be a gift, which I could give myself.
3. 5. Zajimave kousky do satniku. Vetsinou dostavam podobne darky od taty, ktery nevi co koupit, tak mi da penize, at s mum neco vybereme, sazka na jistotu je Zara. Obdobne kousky tam mam uz dele vyhlidle.
Interesting new pieces to my wardrobe. My dad usually don't what to buy me, so he let me and mum to choose the gift/clothes and I've seen the similiar stuff at Zara.
4. Marc Jacobs parfem. Mam uz jeden takovy a nejradsi bych v te vuni zila, ale vonavek mam dost, tak ani zadnou novou nutne nepotrebuju, jen se mi libilo mit ji na listu:)
Marc Jacobs perfume. It's the most beautiful smell in the world, I have the one and I would like to live in it:) But I have enough perfume, so it isn't neccesarry to have a new one.
5. Visaci, nejlepe trpytive nausnice. Znacka bezejmena, nejlepe bizu a nejlepe za par korun. Ale trpytive:) Mozna tip pro kamaradky, kdyby chtely a nevedely by.
Sparking earings. Mainly sparkling, mainly long enough and maily for a very low price.

Nejsem zas tak materialni, jak se muze zdat, nejhezci narozky nejsou vlastne v darcich, ale v tom dni, ktery bych rada stravila s vsemi svymi laskami a dobrotami:)
 
 

Reklama