DIARY...

Vyúčtování

19. července 2014 v 14:26 | Hanýžka89
Placení účtů je jedna z jistot, která každého z nás jednou dostihne, můžeme ji oddalovat jakoli chceme a jak dlouho chceme, ale nakonec si nás stejně najde jako každá jiná protivná povinnost, které se mermocí snažíme vyhnout. Je to zároveň celkem příhodná retrospektiva našeho jednání.
Každý jednou budeme někomu skládat účty, jen nevíme kdy, datum splatnosti nejisté, spojitost s časově neurčenou právní skutečností. Všechno by ale mělo v tu chvíli dávat smysl, naše bytí, konání, ty známé i ty míjené tváře, statistiky šťastných i těch méně šťastných dní, naplněné touhy i zklamání, náhle se to osvětlí, odkryjí se veškeré cesty a všechny pointy se zhmotní v ukazatele na všech těch křižovatkách. Teprve pak vám vnitřní hlas sdělí: "Stálo to za to" nebo "Tos pos*al".
Je nám něco přes dvacet, zůčtování máme v nedohlednu. O tom, jak žijeme, můžeme jen spekulovat, něco informací nám přinesou deníky, výpisy z banky, lístky z kin, výplatní pásky, historie volaných čísel, první vrásky, pohledy živých výčitek. Lidé přicházejí i odcházejí, ovlivní nás nebo jen projdou? Mylně jsem se domnívala, že žádný vztah nezůstane beze stopy, mylně. Druzí mě učí, že každá lidská vazba, každé lidské spojení má různou aspiraci, z některé je dlouhý román, z jiné jen krátká povídka a na happyendy se nahraje. Záměrně zapomínáme na to, co nehraje v náš prospěch, co nevytváří iluzi toho, kým chceme být. Nehledíme do očí těm, kteří by nám mohli připomenout naše sehlání a chyby, raději je vymažeme ze svého života. Zapomínáme, že pouhé popření skutečnosti její derogaci neznamená.
Charakter se vytváří s věkem, nesen pilíři sebepoznání a sebereflexí. A pak je tu ještě víra, víra v sebe sama, ve vlastní postoje, v svůj žebříček hodnot a že děláme to nejlepší, co v danou chvíli můžeme. A že boží mlýny melou, protože ony melou.

Statečně o strachu.

3. července 2014 v 21:28 | Hanýžka89
Dětství. Svěží závan vzpomínek. Vše bylo o chlup větší, každá cesta o chlup delší a prožitky skutečnější. Vybavuji si je skoro všechny, ty strachy a obavy. Že z větráku v kuchyni opravdu může vylézt to monstrum, které Mulder a Scullyová nedopadli, že ty děsivé schody na chatě v Kořenově nikdy neslezu bez cizí pomoci, že pod obřím kamenem u ohniště se určitě ukrývá hnízdo zmijí a že jestli si ještě jednou strčím korálek do nosu, tak mě pošlou na operaci. Vše bylo intenzivní a opravdové, jasně dané i bez jasně dané příčiny.
Seděla jsem na posledním, nejvyšším schodě a nedokázala jsem se ani pohnout. Náš jezevčík byl chvilku mou spřízněnou duší, ale pak to vzdal, seběhl tu nekonečně dlouhou točitou řadu a byl ten tam. Rodiče vybalovali tašky z černožlutého žigulíka, zatímco já sama jsem čelila dramatu nepopsatelných rozměrů. Přitom šlo jen o jeden jediný krok, jeden jediný schod a další šly už samy. Nebylo cizí pomoci, dalších rukou a ledňáček v kuchyni se pomalu a jistě ztrácel a měnil vlivem červencových teplot. Snad vidina odměny na konci nesnází, snad špetka odvahy v duši malé zakřiklé holky, snad obojí najednou mě k tomu malému krůčku přesvědčilo. Nespadla jsem, nenatloukla jsem si pusu, nestalo se to, čeho jsem se tak obávala. Nejhorší však na tom je, že já opravdu nevím, z čeho ten strach pramenil. Jen prostě byl a byl reálnější než cokkoli jiného v ten moment.
Evidentně i ty nejiracionálnější strachy dokážou ovlinit naše rozhodnování, náš směr. Zpomalit nebo popohnat to, kam jde a zda-li jdeme dál. Nejabusrdnější noční můry přinesla puberta a příliv těch nejsilnějších dospělost. Strach ze ztráty, z něúspěchu, bolesti, prohry, pomluvy. Strach, že vás druzí uvidí v špatném světle. Vnitřní trpký pocit paniky, že se něco zlého stane, přesně jak tušíte a stejně tomu nezabráníte, zkrátka, že chleba padá na zem vždy tou špatnou stranou.
Strach nikdy nezmizí, je to náš celoživotní spoluhráč i soupeř, pevně sídlí mezi všemi ostatními emocemi, má schopnost nadvlády a my víme, že naše hra s ním nikdy neskončí, nesmí. Dokud s ním budeme bojovat, dokud ho dokážeme porazit, máme šanci dosáhnout na všechny ty ceny a občas může být cenou útěchy, že nám zabránil vyhnout se kulce.

Pohádka pozdní noci.

29. května 2014 v 4:24 | Hanyzka89
Na nemožnost spánku je prý nejlepší počítat ovečky. Jedna, dva, tři,....asi u dvouset mi dochází, že tahle metoda se nedá nejspíš úspěšně aplikovat na každého. Proto zkusím druhý mainstreamový způsob uspávání, povíme si pohádku. Neboť už jsou hodiny opravdu pozdní, hodně ranně brzké a taky proto, že po druhé hodině ranní se nic dobrého neděje, pohádka nebude nejvybranější a mluva v ní nejslušnější.
Žila byla jedna malá holčička a protože nenenosila ani červený čepeček a neměla alabastrovou pleť a havranní vlasy, neříkalo se jí ani Červená Karkulka a ani Sněhurka. Jméno měla všední a běžné, že se ani nepatří jej sdělovat. Každopádně žila v dalekém podhradí a po večerech ráda poslouchala všechny ty magické příběhy plné šťastných konců, princů, lásky, až sama uvěřila, že i ji jednou čeká šťastný konec, že políbí žábu a stane se z ní princ, že dobro přemůže zlo a každý špatný skutek bude po zásluze potrestán.
Uběhlo pár let a holčička vyrostla a pak vyrostla ještě trochu. Jak tak rostla, pod vlivem dětských fantazií a všech těch dalších pohádkových lží viděla v každé žábě prince a v pár krásných princeznách našla své přítelkyně. Dokonce ji jednou na její cestě dospělým životem do nosa cvrknly tři oříšky. V prvním byly šaty různých střihů a střevíčky různých výšek, v druhém zkrášovadla líček a v třetím kupa paragrafů. A protože co vás trefí do tváře, tomu se nevyhnete, využívala veškerý obsah beze zbytí. Byla slušná a uctivá, pouštěla sednout staré a těhotné, přecházela tam, kde měla a jen kdy měla, nekouřila a nepodváděla, maminkám s kočárkem ze schodů pomáhala, dodržovala pravidla a třídila odpad, až jednoho krásného dne...
...pochopila, že je to všechno úplně na hov.no! Že hodný holky možná jednou půjdou do nebe, ale ty špatný se dostanou kamkoli, že žabákům většinou na začátku nestačí polibky, protože co by z toho měli, že chtějí všechno a ideálně hned a že celou tu dobu neaspirovala na křídla andělská, ale leda husí. Všechny ty city, co ke všem těm volům chovala si mohla klidně sbalit do uzlíku, jak hloupej Honza buchty, ale rozhodně je neposílat do světa. Neboť nenacházela poučení, neboť se neměnila a pořád jen padala na držku a dokud ji nejen neryla v zemi, dokud tu zem nezorala, tak ji prostě nemohlo dojít nikdy nic. Holčička totiž brzy možná dosáhne čvrtstoletí, ale do té doby už dosáhla úplného dna. Ikdyž vlastně ne, dna by dosáhla, kdyby si vzala minišortky, podvazky a obří výstřih, teprve pak se s svým princem na malou chvilinku vydala k, předpokládám, velmi rychlé cestě k vrcholu. A po tomto dobrodružství by měl zřejmě princ pocit, by se z holčičky mohla stát jeho princezna, ale možná jenom možná, protože i potom by to byla tatáž holčička, s stejnými vlasnostmi a stejnými prioritami, tak proč raději nevzít nějakou nenáročnou (co do vkusu i množství odění) žabku a udělat z ní svou nastávající.
Zazvonil zvonec a pohádky je konec.
Doufejme, že brzy bude i citům, co se v ní objevily.

P.S.: Až Vám bude někdo tvrdit, že jste na něj až moc dobří, tak věřte, že asi opravdu jste.

Už to bude čtvrtstoletí.

22. května 2014 v 14:13 | Hanýžka89
Před pár týdny moje sestřenka oslavila patnáct let, nebo spíše neoslavila, neboť usoudila, že už se jedná o věk, který je neslavitelný. Zastyděla jsem se a mlčela jsem. To potěší.
Před pár týdny jsem si mezi pár lichotkami také vyschlela slova lehkého údivu a slova můj údiv budící. Obojí následovalo poté, co jsem sdělila svůj věk aktuální a věk, který mě zhruba za týden doběhne. Ano, dvacetpět je prý hranice, do kdy se ještě "dá do holky jít". To potěší.


Nejsem s tím číslem smířena, nejsem na něj připravena, ale připravila jsem se o něm lhát. A že se ptáte, co si k svému neurčitému výročí vzniku přeji? Čím jsem starší, tím jsem hamižnější. Přála jsem si udělat veřejné státnice (tímto děkuju za předčasný dárek), přeji si udělat v září soukromé, větší míru odhodlání a sebekázně, více zdraví pro mého tátu, více spánku, méně kocovin, nejlepšejší štětce na líčení, seznámit se s Curvekillerem z 1000 věcí, co mě serou (ikdyž při čtení jeho hatu #663 Holky, který nedaj, mi přišlo, jako už by mě dávno znal), nejúžasnější a proklatě drahý make-up, veselejší dny, teplé počasí, občasné objetí a hlavně nikdy neztratit nic z toho, co mě doposud dělalo šťastnou. A takových to nekončících seznamů mám v hlavě ještě spoustu, takže jistě chápete mé obavy z toho, aby má přání byla všechny vyslyšena, všechna naplněna, jinak jako....bych se mohla naštvat, kdyby ne, že?
Včera jsem byla s kamarádkou na vodce s džusem, středeční vodky s džusem jsou naší maloměstskou tradicí předcházející volným čtvrtkům a vrtkavé chůzi. Dala jsem si ten večer za odměnu mé úspěšně složené zkoušky a dneska ráno jsem svou volbu považovala spíše za trest. Nicméně, z toho plyne morální poučení, kterým zase odměním já vás: Nepijte alkohol, nikdy nepijte alkohol, ale příští pátek si na mé zdraví klidně připijte.

Jedna od cesty.

13. května 2014 v 20:29 | Hanýžka89
Každodenní realita může pro leckoho podnětná, zejména pak pro ty, co dostali do vínku nějaký ten talent. Já k nim tak úplně nepatřím a s múzami se nelíbám. A možná i proto pro mě bývá občas nesnadné přijít s tématem, které bych zvládla napsat a vy od něj zvládli neutéct.
Zrovna nedávno mi jedná má kamarádka radila, že by bylo snad za vhodno povyprávět, popsat, jak na mě jde jaro. No...nebylo! Ale došla jsem k závěru, že jaro nejspíše přišlo i na Bena Cristovaa. V rámci prokrastinačního, trpkého zoufalství a v marné snaze nalezení písní motivujícím k pohybu, jsem si OSOU nevítaným způsobem opatřila jeho poslední CD. A při poslechu písně Postel, konkrétně pak: "Zespoda koukám na tebe, zespoda nakládám tě do nebe...", jsem si pomyslela, co by k tomu řekla Monča Bagárová. Jejího vyjádření se asi nenaději, ale mnoho jiných mladých, hodně mladých, slečen se k tomu už v sitích internetu vyjádřilo a to velmi pozitivně, až toužebně, chtěje ověření interpretových, v písni popsaných, praktik. Každopádně, držím palce, holky, snad vyzkoušíte, snad se nezklamete.
Další podnět mi o víkendu nadhodil sám blog. Téma STYL mi bylo vítaným návrhem, zároveň i možností, jak zde uveřejnit článek, který jsem na toto téma psala již pro jiný server. Měla jsem smělý plán, přihodit nové fotky a i naopak oprášit ty prastaré, kde bychom se jakože dojali, jak jsem byla roztomilá a stylová holčička. Jenže, má premisa kdes selhala a objevená fota mě lehce vyděsila a uznala jsem, že vkus asi vzorený nemám. Přesto jako důkaz již zmiňované smělosti, vás poveselím.


Na následujících modelech možno zmapovat nabídku našeho lokálního módního butiku DUHA, který, jak název sám napovídá, oplývá pestrostí co do materiálů, střihů a roků, v nichž mu byly oděvy dodány. (pozn.: Obchod stále funguje, kvalita zboží a zřejmě i zboží samotné se od devadesátých let nezměnilo.) Také fotografie ukazují mou oblibu šatů v různých délkách, s různými vzory. Kombinace růžovočerných, za které by mi EMO komunita od deset let déle utrhala ruce, s bílým plastovým páskem byl, prosím, můj vlastní nápad, jenž mi byl z zcela nepochopitelných důvodů matkou i starší sestrou důrazně rozmlouván. Uvedené šaty byly jednodušší, skoro až minimalistické, proto bylo na místě je nečím ozvláštnit, ale šaty kočíčí, ty byly ikonické a výrazné samy o sobě, perfektní kup, s láskou nošené. (pozn.: Když se ta kočka zmáčla, tak pískala.)
Fotka prostřední je ze školních škamen, maminka si nedělala na třídní schůzce poznámky, nevěděla, že se budeme fotit (nejspíš stejně jako o dni, kdy nás očkovali, ikdyž tam jsem dodnes na pochybách) a tak mě nenastylovala jako jindy. Outfit je tedy všední, v sportovnějším duchu. Barevnost Sněhurky a Šmudly úplně křičí po Andym Warholovi a kalhoty s vysokým pasem na gumu po pohodlnosti a každodenním nošení, navíc ta hořčicová barva, hmmm.

Byl máj, byl lásky čas.

8. května 2014 v 16:28 | Hanýžka89
Mám známé, ti mají znamé, co opět mají známé. V téměř každodenní realitě jsem divák a pozorovatel tragikomických výstupů, čitatel novel a aktér drobných epizodních dějství. V oparu všeobjímající zkušenosti okolí, mých drobných ranek a subjektivních úsudků často pochybuji o čistotě a leckdy i reálnosti pojmu láska.
Láska jako trám. Jeho nostnost je zřejmě nevyčíslitelná, unese i na jednu stranu i takovou zátěž jakým je nevěra i zostuzení, na druhou stranu ztrouchniví a zlomí se pod jednou pomluvou či mrknutím oka jiné slečny.
Láska jako pověra. Pohádka pro důvěřivé, falzifikace věčných snílků a bláznů, co místo poloprázdna vidí poloplně, taktéž lehce dostupný štít lhářů.
Láska prochází žaludkem. Neboť to ono svírání, bolest a strach, že o někoho přijdete, někoho nedostanete, někdo Vám ublíží, je všechno láska.
Láska je tahák a úchytné stéblo, které je vždy po ruce. Díky magičnosti tohoto slůvka se otvírají nové možnosti, nohy naivních slečen a dveře záchodků v zaplivaných barech, za nimiž se během pár minut naplní chtíč, hnací motor jednání pod kapotou smyšlené lásky.

The most powerful position is on your knees.

23. dubna 2014 v 21:17 | Hanýžka89
Důvěřivost je má slabá stránka. Je, byla a nejspíš asi někdy v hloubi mě stále bude. Jak jsem rostla měnila se i moje naivita, v hloubce i v objemu. Zvykla jsem si na druhé, hledat u nich pomoc, oporu i objetí. Někdy se mi dostávalo všeho najednou, což s Vámi zamává a upřímně se naučíte mít rádi. Vytvoření vazby takového formátu mívá však svá úskalí, stejně jak v milostném opojením leckdy nasadíte brýle přes něž jen mlhavě vnímáte, že na druhém konci není opětováno. Mám své blízké ráda, jak rodinu, do které jsem se narodila, tak tu, co se kolem mě vytvořila. Sdílím s nimi všechny své pocity a v podstatě pojem tajemství je pro mě tajemstvím samotným. Nebude to výhoda, naopak je to má největší slabina. Občasně závidím těm, co si neumí nikoho pustit k tělu, připadají mi neskutečně silní a zvýhodnění. Protože, přátelé a kamarádi, emoce jsou občas pěkný svinstvo.
Nojono, jenže díky těm mým trapným brýlím špatně vidím na cestu a tak každou chvílí si namlátím hubu. A nejednou ti, od nichž čekáte podání ruky, vás jen obejdou. Nakonec vstanete a co hůř zapomenete. Jenže když už se týž koloběh opakuje po několikáté, víte, že právě ta vaše cesta vás dělí jen kousek od hořkosti.
Každý, i ten nejhodnější člověk, má svoje limity. Tím já jím nejsem, takže už dávno jsem se dostala přes hranice.

2 gramy instantního štěstí.

21. dubna 2014 v 7:44 | Hanýžka89
Lidská mysl a lidské jednání pro mě vždy bude velkou tajemnou. Teoretici různých oborů, včetně těch trestněprávních, s kterými v noci lehávám a v myšlenkách na jejich veledíla usínam, hledají lecjaká vysvětlení a definice příčin konání, motivy, pohnutky. S různou úspěšností obhajují své závěry a prezentují své pokusy.
Já jsem taková teoretička běžného dění a zcela nepraktické žena, což lze doložit fakty, že nikdy nemám po ruce kapesník, ani šitíčko, místo pohodlného obutí si rasím nohy v podpatkách a předraženou kávou nahrazuji leckdy potřebný oběd. V mladších letech jsem byla nejen objemější, ale i optimističtější a vesele jsem teoretizovala o lásce. Teď pro mě činí problém i jen to slovo napsat bez úšklebku ve tváři. S šťastně shozenými kily jsem přešla na tématický okruh Štěstí. A v tomto bludném kruhu bloudím dodnes.
Je - li pocit štěstí jen jakýmsi hormonálním procesem našeho těla, u něhož nám věda dávno sdělila mechanismus a způsoby, který ho spouští, proč nejsme všichni šťastní? Jsme-li si všichni rovni ve svých právech a příležitostech, proč si všichni nejsme rovni i v pocitech štěstí?
Protože podle všeho, nikdo si není roven v ničem. Někomu ke štěstí stačí uběhnout pár kilometrů, někomu nastřádat pár milionů, někomu pár zařezů na opasku a někdo je dokonce tak dobrotivý, že k dovršení mého štěstí by se přemohl a šňupnul si pár gramů.
Měla bych být šťastná už z vděčnosti za to a za ty, co skutečně mám. Je to bezpochyby chyba, že nejsem. Chybujeme, proto se na tužku dává guma a pokud ji budeme držet pevnou rukou, svůj šťastný konec s ní dopíšeme, ať už štěstí znamená pro kohokoli cokoli.

Vyvolávač deště.

13. dubna 2014 v 16:06 | Hanýžka89
Říká se, že člověk, který žije neustále v obavách, strachu a stresu, je jako blázen, který chodí stále s deštníkem z obavy, že bude pršet. A to já bych se hádala, není to blázen. Já deštník nosívám málokdy, z jeho neskladnosti a mé zapomětlivosti zkrátka nikdy nevzejde vztah veřejnosti publikovatelný, ale když už ho mám, tak neprší a to, jakože nikdy. A tak naše příležitostná setkání a výlety jsou povětšinou slunné a suché a mé vlasy bez viditelnějších objemových změn, kterými je deformuje vlhko ve vzduchu. Takže paraple mi vlastně přinese lepší den, než bych čekala.
Zatímco však já a můj deštník máme jen chvilková poblouzení, já a mé obavy jsme partneři v časech zlých i dobrých. Obávám se, žárlím, stresuji a šílím z všeho, na čem a na kom mi záleží. Jsem v neustálem napětí a představách, nosím v hlavě tolik scénářů, že by z nich Hollywood mohl sát dlouhá léta. A ikdyž se trochu bojím, že skončím jako Woody Allen v sukni, jen s míň dětmi a mnohem méně sexuálními zkušenostmi, neumím svých leckdy zcela přehnaných neurotickým tušení říct sbohem. Zahodit je a nechat se unést na vlnách pohody, optimismu a tancovat na noční duze s trpaslíčky štěstí.
Důvody, proč na tom jsem tak, jak jsem, bych mohla hledat dlouze a lživě vám tady mlžit, tápat minulostí, předpovídat budoucnost a konstruovat teorie hodné různých ocenění. Marně a sprostě bych plýtvala vaším časem, vím, proč to tak je. Mám bujnou fantazii (jasná příčina i toho, že v lecjakém chlípníkovi vidím Adonise bájných příběhů), dále, bohužel, jsem podědila něco z maminčiných genů (Nééé, vážně, kdykoli ji volám, zvedá telefon a vždy řekne ustrašeně: "Haničko, co se stalo???!!!") a taky přeci jen něco málo zkušeností se podepsalo (Žárlila jsem na každou, na kterou se usmál, pozdravil, olajkoval něco na FB, jen na jednu jedinou jsem nežárlila. Hmmm. Už to bude rok, co jsou spolu.).
Jistě, s ničím se to nemá přehánět, to souhlasím. Občas je třeba vypnout a uvolnit se. Ať už vás nabíjí, co chce, kdo chce, využijte toho|ho. Ovšem jen tak si plout na lodi nadějí mořem ideálů a splněných přání, není způsob, který vás dopraví na ostrov Nekonečné pohody a štěstí, spíše cestou narazíte na ledovec Realita a pak těžko hledat Leonarda, který vás zachrání.
Neurózám zdar a učení na státnice nazdar.

V dubnu zhubnu.

5. dubna 2014 v 19:47 | Hanýžka89
Řekla a nehla pro to ani prstem.
V honbě za materiály nevhodnějšími pro studium veřejného práva a sepsání diplomové práce jsem uvízla nad skleničkou bílého v rozpoložením hodné facky. Minulý měsíc jsem obětovala minimálně deset centimetrů mých roky rostoucích vlasů a mozkových buněk flámováním a minimálním spánkem. A neboť ani duben jsem nezačala s zcela čistým štítem, řekla jsem si dost!! Zpoza krabic jsem vylovila a s láskou trhala trapné vzpomínky na svoje první zamilování, s přehledem jsem ukázala svůj nadhled dvěma chlapcům, kteří budou už navždy vsazeni do mozaiky mých pětiletých (snad) studií práv a špatných rozhodnutí (na jednoho jsem aplikovala to, co na mě ten druhý a nebyla to karma, byla to jen trapná chyba). Jo a taky jsem vyhodila tu poloplnou krabičku, která by jen do budoucna objednala rozedmu plic.
A od teď budu dělat už jen ta správná rozhodnutí. A nebudu utrácet. A nebo, možná si koupím ještě jeden křivák. Možná se ke mně křivák hodí, možná mi sluší víc než jiné svršky a možná, s zcela malou pravděpodobností, mám slabost i pro křiváky mimo módní vody, což už mi sestra tvrdí roky. Co nadělám, jsem emocionální masochista, co už ale, díky Bohu, nevěří na to, že lze nalézt tu "Pravou polovičku". Zatímco jsem se dřív rozplývala nad představou "...šťastně až do smrti...", dnes bych jen řekla, že jakási imaginární instituce Láska je naprosto degradovaná příslušníky, kteří se k ní hlásí. Ne všemi, mnohými. A tak stačí slyšet o zamilovanosti nebo vine-li se z rádia nějaký profláknutý lovesong, ideálně s Tánou Kucharovou v jeho videopodobě, říkám "Hnus.".Detox vašeho šatníku.

31. března 2014 v 21:09 | Hanýžka89
S jarem přichází nejen nový vítr do vlasů, ale i do peněžek a touha po prodeji láká na nové garderóby a odklízení zimou omšelých šatů. I já své skříni dopřála tento víkend malý detox ve snaze přivítat jaro s novým štítem. Netřeba si něco nalhávat, našlo se tam toho hodně, pár menších kostilvců, krabice od bot, co na mě někdo sem tam ušil a hned v popředí na prvním ramínku visel zcela nový kabát z ostudy. Jak k takovému člověk přijde, občas sama nevím, možná jsem se někde zmínila o látce a střihu a šikovné ruce krejčíků nelenily. Těžko říct, proč se k tomuto kousku v různých variacích střihu vracím, možná mám tu správnou šíři ramen, ale tím méně již v nich mám sílu jej nosit.
Přichází jaro a otepluje se, zbavte se všech teplých svršků a nenechte si žádné nové vnutit, neb varuji vás před tím, co znám jak vlastní boty, co tlačí a daleko v nich nedojdete.

Neúspěšná herečka.

22. března 2014 v 21:31 | Hanýžka89
Ženy jsou herečky. Co si budeme povídat, do vínku nedostávají jen pozitiva, naopak být ženou může být v některých situacích neskutečným handicapem. Věno ve smyslu děsivé představy porodu, nedostatačného pracovního ohodnocení, nekonečných diet, bolestivých depilací, nesčetněkrát zlomeného srdce, vysokého množství informací přicházejících i posílaných dál, věčných koloběhů péče o svůj vzhled, odpovědnosti za rodinný krb a zvládání tísíce věcí naráz na vás padá hned s prvním nádechem. K všem těmto nevýhodám je třeba hledat opozitum. A tak využíváme tu malou dávku hereckého umu, který má mnohé vyvážit svým skrytým potenciálem. A to ať už v situacích, kdy se snažíme o lepší známku, nižší pokutu nebo získat objekt naší touhy. Hrajeme svou roli dle okolností, někdy jsme tou chytřejší, jindy odpovědnější a v neposlední řadě aktraktivnější. Na každé trafice jsou magazíny s návody, rádoby pomocné scénáře pro amatérské umělkyně. Leckdy nefungují, my samy máme psát své scánaře, dělat jim korekturu, režírovat je a správně zahrát. Je však vhodné poznat chvíli, kdy i herec má sestoupit do publika a ukončit svou estrádu. Přestat hrát, falzifikovat, odhodit kostým a udělat to, co skutečně chce.
Některé role mi nevyšly, nezžila jsem se s předlohou. A abych měla ve svém životě alespoň něco málo z prken, co znamenají svět, zkouším nové kostýmy a masky. Baví mě to. Baví mě červené rtěnky, černé linky, roztrhané džíny, kožené kalhoty, podpatky, velké košile, krajka a výrazné vúně. Jo a taky mě baví říkat, co cítím a co chci. Evidentně touhy a intuice jsou těmi nejlepšími scénaristy a kostyméry, co vám vskutku píší a šijí role na tělo. Takové ty, kdy nemusíte hrát vůbec nic.

Valentýn a Valentýna.

15. února 2014 v 19:31 | Hanýžka89
Den se s dnem sešel a je to čtrnáct dní, co blog zeje prázdnotou. Těžko hledat výmluv, všechny jsem vyčerpala, tak nezbývá nic jiného než přiznat barvu. Poslední dobou mě baví více číst blogy druhých než čímkoli obšťastnit svůj vlastní. Poslední dny jsem se jen učila a s úspěchem a jedničkou zakončila své poslední klasické zkouškové období. A aby toho nebylo málo včera jsem se opila aperolem a vážně nechápu, že mi stačí tak málo, v pivním maratonu bych určitě byla poslední. Achjo.


Za mou poslední zkoušku mi nastole přistála milá odměna v podobě čerstvých květin, od pondělí stále drží a kupodivu nemění barvu ani plášť. Nezvyklý to jev v dnešních vodách.
A u vody zůstaneme. Jsem nejspíše zmasírovaná tím nekonečným množstvím lifestylových blogů, časopisů, dietních mouder a fit tipů. Usínám a budím se s myšlenkami na košťálovou zeleninu a touhou po plochém bříšku. A pak najednou všichni opěvovali zázrak kokosové vody a jeden akční tripack na mě volal "Kupuuuuj!!". Poslechla jsem. Nechutná mi to a stále usínám a budím se v touze, že blahodárné účinky a sexy bříško se dostaví.


A protože stále pracuji na svém unikátním a vymakaném systému trestů a odměn, neodolala jsem dvoum doplňkům, které se sžily s mým šatníkem a snad i s bankovním účtem.


Jinak včéééééra se prý oslavovala láska. Tak doufám, že na ní pořád věříte, ikdyž občas je to s ní jak s duchy.

Komu patří díky.

31. ledna 2014 v 20:47 | Hanýžka89
Již několikrát jsem se opírala o onu do-kamene-třeba-vytesat větu, že pro náš vnitřní klid a štěstí je důležité přestat se porovnávat s okolí. Možná bych však měla odložit majzlík bokem a se svým řemesnickým umem si dát na čas.
Skeptik, jakým já snad zatím nejsem, by vám mohl tvrdit, že člověk může býti tvorem i pomstychtivým, malicherným a ješitným. Může lpět na banalitách a ke své satisfakci potřebuje pokořit druhého, v jeho očích, leckdy bezdůvodně viděného, soupeře. Štěstí může přinést právě ono poměřování a hlavně ten pravý vnitřní mír do duše vnese až prohra, porážka, ponížení druhého. I když prohráva jak kdo že?
Nedávno jsem opět sbírala dechberoucí zkušenosti jak houby po dešti a došla jsem právě k výše uvedenému. Ač mívám obavy, že rostu jen do šířky a zraji jen co se vrásky nad nosem týká, možná…možná že už jsem dál i jinak. Nechci a snad už ani nemůžu se zabývat tím, co bylo před lety, nebo spíše nebylo dle mých představ. A proto mě tolik šokuje, že některé slečny zůstaly sedět alespoň ve svých myslím ve školních škamnám a falzifikují to, co v nich skutečně odehrálo. A právě těmto patří můj dík. Děkuji, že mi dáváte pocit, že já už do nich nepatřím a odnesla jsem si z nich jen to dobré.

Připomínač mého bytí.

12. ledna 2014 v 19:00 | Hanýžka89
Spolu s plynutím prvních lednových dnů s nádechem jarem, pociťuji příchod jara i na mě samou. Myšlenkami v jiných dimenzích, které před dobrým rokem pro mne byly nepředstavitelnou jeskyní chladu a zimy, mě najednou vábí jistým kouzlem a v touze v nich setrvat či je zkoumat i za denního světla špatně slyším alarm a skřípění brzd mé stále příčetné části mozku.
I při mých špatným směrem tíhnoucím myšlenkách se snažím držet ve stanovených kolejích mých předsevzetí. Pro věčné zapomnětlivce web Konec prokrastinace vyrobil malého pomocníka a to TU. Jen vám doporučím, nevyužívejte nápovědy v pravém rohu Doporuč mi něco, neb z legrace jsem se jí proklikávala a u nejvíce šokatního předsevzetí Naučím se dělat deep-th...t, jsem se drobně pousmála a nezkoušela dalších rad. Jen mi samozřejmě nedošlo, že ono doporučené se samo nesmaže, takže v úterý, sedíce za pracovním stolem mi přišla připomínka mých předsevzetí a jako poslední bod TOTO, v tu chvíli se mi to v krku trochu sevřelo a zvedl se mi malinko žaludek. Ale to už je jiná pohádka.
Jinak tedy, sví vlastní předsevzetí plním a nebo se to alespoň snažím.:)
 
 

Reklama