DIARY...

Čeho je moc, toho je příliš...

7. června 2009 v 13:38 | Hanyzka89
Poslední dobou mě pár našich "celebrit" už pěkně leze krkem. Tak za prvé je to Iveta Bartošová. Nějak nepobírám za co přesně dostala cenu TýTý??? Pokud vím, tak pěkně dlouho nic zajímavého či alespoň výdělečného nenazpívala, jenom je denně na obálkách bulváru jednou méně oblečená, podruhé vůbec. Asi to nepochopím, ale dokazuje to známou pravdu, že média ovlivňují naše rozhodování, jiank si totiž neumím vysvětlit, že pro ni lidé hlasovali.
Po "paní zpěvačce" Pomoje-Bartošové nějak nemohu snést spory Krainová versus Hanychová. Asi obě mají peníze, prodloužené vlasy a štíhlé tělo, ale tím bych výčet, toho co jim kdo může závidět, skončila. Protože na druhou stranu postrádají soudnost, inteligenci a důvtip. Jejich chování je velmi směšné a velmi dobře rozumím označení "slepice" pro nějaké ženy.
No a nemohu zapomenout asi ani na Mesárošovou a Mašlíková, ačkoliv ty spíš, podle mě, předěláním poprsí život stížily než vylepšily. Do budoucna je čekají jen občasné bolesti, nové a nové operaci pro udržování a jen ta jedna "vizitka".

_Jupí!!!_

4. června 2009 v 21:31 | Hanyzka89
Takže mám sociologii úspěšně za sebou, dokonce jsem byla pochválena :)...jsem holt asi šprt, páč

prý jedna třetina zkoušku nedala vůbec. Takže už jsem přesně v půli zkoušek, tři za sebou a tři

před sebou, jo a samozřejmě zápočet z žurnalistiky nemám, takže musím napsat tu analýzu a pak si

dojít pro zápis, což bude jediné pozitivní ve zkouškovém.

No teď je to tu HMK, pořád o tom melu, ale když mi dnes kamarádka řekla, že ji vyrazil a navíc ji při

tom dost ponižoval a nazval ji "studentkou dementkou" tak to mým nervům moc nelichotí. Snad ho

zastihnu v lepší náladě, té "hašlerkové".

Ale stejně, jupí, jsem šprtka a jsem na to dostatečně hrdá!

Vítěz

3. června 2009 v 18:16 | Hanyzka89
Jo, abych nezapoměla, co se mi dnes stalo neobvyklého!! Já vyhrála jednu soutěž o dárky od Yellow. Ano, není to kdo ví co, ale já ještě nikdy nic nevyhrála. Nikdy nic a to jsem se účastnila tisíce různých souteží, skládala básničky, malovala lepila, vyráběla a ani čokoládový bonbony, prostě nic jsem neobdržela.
Sice ještě nevím na jaký konkrétní dárek dostanu, ale nevadí, ikdyby by mělo jít o blbej sprcháč! A ještě musím něco říct, ten pocit vítězství, je tak opojný! :)

Sociologie

3. června 2009 v 18:00 | Hanyzka89
Takže zítra jdu na sociologii, musela jsem si dát ten nejpozdější termín kvuli jedním přijímačkám.

Všichni mí spolužáci z ní šílí. Upřímně, včera jsem se trochu učila a dnes jsem tomu také mnoho

nedala, ale nepřijde mi to nějak extrémně těžký. Psychologie je hodně těžká, ale sociologie se dá

zvládnout. Mám celkem dobrý poznámky a v knížce to není tak zmatečné jak jsem předpokládala.

Nechci se tady chvástat, třeba to i nedám, ale myslím, si že cíl "dát to" není nesplnitelný.

Každopádně uvidím zítra večer, ale za tři zrovna taky dostat nechci!

Navíc ještě jsem spolužákům neřekla, že hodlám studovat druhou vejšku. Je mi to trochu trapný,

páč jsem se vůbec nezmiňovala o tom, že se chystám letos dělat přijímačky. Zítra mi tamty

nevyjdou, ale mám už dvě jistoty, tak nevadí.

Po dvou dnech

1. června 2009 v 20:27 | Hanyzka89
Tak, po dvou dnech jsem opět tu. Včera jsem se více čí méně pilně věnovala rétorice a dnes už jí mám za sebou. Ostatně více či méně úspěšně, no mohu si za to sama...moje chyba. ale hlavně že dvě zkoušky už si mohu oškrtnout.
Vybrala už jsem si i definitivní dárky k dvacetinám...no mám holt štěstí na dárce. Brácha mi teď, chudák, všude shání maxipsaníčko, po všech HM-kách, asi ho budou mít za gaye :).
Teď si dávám pauzu a koukám na Big Theory a poslouchám svoje suprový mixy...a od zítra na novo. Nejhorší je že na mě čeká do budoucna aféra Spiegel, Watergate a pár dalších kapitol dějin žurnalistiky. No můj milovaný Čapek mě snad vytáhne z nejhoršího. Uvidíme, určo se jsem s výsledkem svěřím, pokud bude svěřitelný:).

Narozeniny

30. května 2009 v 22:40 | Hanyzka89
Takže dneska, přesně dneska je to dvacet let, co jsem se narodila!!Ani jsem se ze začátku na narozky moc netěšila, páč jsem už trochu stará :), ale nakonec to byl moc vydařenej den. Zvlášť večer. Všichni se snažili, aby se mi líbil. Mám prostě kolem sebe ty nejlepší přátele a tu nejlepší rodinu. Opravdu mě potěšili a mě došlo, že prostě nezáleží na tom, kolik Vám je nebo jakou známku dostanu v pondělí u zkoušky, ale na tom, jakou rodinu kolem sebe máte. Myslím vlastně obě své rodiny. Tu, do které jsem se narodila a i tu, která se kolem mě vytvořila (moji přátelé)!! Každopádně brzy to s nima pořádně oslavím a zapiju, už se moc těším!!!!!!!!Děkuju jim!

_já versus sociologie_

28. května 2009 v 11:43 | Hanyzka89
Takže, konečně jsem dopracovala otázky z rétoriky. Hmmm, použila jsem slovo dopracovat místo slova naučit a nejedná se o omyl. Opravdu, mi to mozek nějak nebere. Nicméně, jsem se rozhodla začít učit sociologii, která mě nemile překvapí hned po rétorice. Jsem celkem zvědavá, jaké otázky mi osud připravil.
Každopádně se odměním, jestli tyto dvě zkoušky udělám, tak se odměním. A odměním se věcně (vtipné jak využívám anafory a epifory :) ). Líbí se mi jedny šaty v Promod a potřebuji zároveň nějaké na zkoušku z Historie masové komunikace, když jsem to tričko nesahnala. A do třetice všeho dobrého i zlého, mají balónovitý tvar!!!!

- dokonalé

...rétorika ke konci se chýlí...

27. května 2009 v 18:51 | Hanyzka89
...Tak už mi zbývají jen 4 otázky, ale ty poslední, co jsem dělala, už dost šidím. Nějak mi to neleze do hlavy a čím dál tím víc mi to přijde jako blbosti. A taky už nastalo moje období rozkladu. Vyznačuje se změnami ve fyzickém vzhledu, obvykle je spojeno s příbytkem na váze, zhoršení pleti a vlasů. Toto období souvisí s učení větších celků:) Bylo už o svaťáku, bylo už v lednua je tu zase. Plně jsem si jeho příchod uvědomila dnes dopoledne, když jsem vyrazila po pochůzkách do města a potkám našeho 18-letého souseda a ten jen opovržilivě pronesl: "Ty vole!"
No jo, je to nemilé, ale některé věci teď přece jen upřednostní než řešení tohoto nastalého problému :).

Ať žije Coca - cola a káva, vlastně ať žije Kofein, moc mi nyní pomáhá! Óooo, já závislák!

Učení

25. května 2009 v 14:55 | Hanyzka89
Ano, ano. konečně jsem se dokopala k učení. Je to zázrak po třech promarněných dnech, kdy jsem mohla mít většinu Rétoriky za sebou, jsem se donutila zpracovat jednu otázku z dvaceti. Pojedu - li dle svých plánů, mám jich dnes udělat ještě devět. A to určo "hravě" zvládnu, když mi ta jedna trvala "jen" hodinu! a navíc je to ta první, ta snadná.
Myslím, že největší problém nevychází z učiva, ale ze mě. Z mé neschopnosti soustředit se delší dobu na jednu věc. Z mé neschopnosti plnit smysluplnou práci.
No, takže problém jsem si jasně definovala. teď ho jen vyřešit. Za prvé si asi uvědomím, že na tom nejsem nejhůř. Upřímně musím tady politovat Zuzku, která se nucena drtit anatomii, to mně by už dávno bouchla hlava. A za druhé, když ty otázky nejsou zas tak obsažné, abych jich dnes devět ještě nedala. Nějaký ten press a stres spíš pomůže než uškodí v téhle situaci :). A za poslední, když všechny zkoušky zvládnu, tak se náležitě materiálně odměnít v červenci!!!Jupííí.Proč jsou ty texty tak awesome???

24. května 2009 v 21:08 | Hanyzka89

Už mám opouslachané třetí CD UDG a už potřetí vnitřně šílím z jejich textů. Jsou tak smysluplné a metaforické. Mohla bych je poslouchat pořád dokola a pořád dokola vnímat jejich významy rozličně.

Konečně

24. května 2009 v 16:04 | Hanyzka89
Konečně jsem se zmohla k vytvoření vlastního blogu. Konečně nemusím parazitovat svými leckdy vnucenými příspěvky na blogách druhých. Co mě k tomu vlastně dnes dohnalo?
1) asi smutná vzpomínka na Pergin úžasný blog, který jsem denně s nadšení navštěvovala a občas jsem ji donutila, by mi publikovala nějaké články...
2) fakt, že mi začalo zkouškové období, jsem v určitém časovém presu a přesto se nedokážu dokodrcat k efektivnímu studiu skript
3) snaha zdokonalit se ve svém psaní
4) víra, že ten třetí fakt mi umožní právě tento blog
....každopádně, jak moc mě tato aktivita bude bavit a jak dlouho u ní setrvám ukáže teprve čas...
 
 

Reklama