Nový rok, nové zítřky.

3. ledna 2018 v 20:47 | Hanyzka89 |  DIARY...
Už jsem to zmínila tisícekrát. Píšu, abych nemusela utrácet za terapie. Píšu, abych se zbavila něčeho, co už s sebou dál nechci nosit. Píšu, abych přežila. Píšu, abych prožité jednou úplně nezapomněla. Neříkám si o lítost. Nenutím k druhé k empatii. (K něčemu takovému se ani nutit nemá, to buď máte, nebo ne. Druhý s tím nic nenadělá.)
Uplynulý rok byl pro mě nějakým prazvláštním způsobem těžký. Plánovala jsem si, jak bude skvělý a kam, až se posunu. Nestalo se mi nic děsivého, přesto jsem nikdy předtím tolik času necítila tak mizerně. Mám pocit, že mám utéct od všech samozřejmostí, protože jim dávám za vinu, že jejich současná konstelace mě nečiní šťastnou. Zároveň vím, že nemůžu. Neznáme dne ani hodiny, kdy můžeme o něco nebo hůře o někoho z našeho života přijít. Jediným mávnutím motýlích křídel, jedinou minutou našeho bytí a je to pryč. A nám zůstane jen čirá bolest ze ztráty, co už nikdy nezmizí. Toho se bojím, je to strach, co mě dřží u země i černý oblak nad mou hlavou a já se modlím, ať neprší.
V patnácti jsem si připadala naprosto ztracená, ačkoliv jsem si byla jistějším vším než teď. Jistou mě činilo všechno to, co bylo nejisté. Čím budu, kde budu žít a koho budu milovat. Teď už napůl něčím jsem a naprosto vím, kým ne a ani s kým ne.
S novým rokem jsem se nevyhla tomu si něco předsevzít. Rozhodla jsem se řídit heslem, že méně je někdy více a že pravým strůjcem svého štěstí jsem jen já sama a nemusím ho podřizovat limitům druhých.
A jak už to tak se mnou a mými "rozepisovacími" příspěvky bývá, obě věci se mi v jednom bodě zřetelně protínají. Každý známe pravidlo, že méně je někdy více, přesto kdo z nás se jim úplně řídí. Řekla bych, že téměř nikdo. Hledáme svůj společenský status a většinou toužíme po nějakém, jehož vlastnosti vytvořil kdosi jiný než my. Být obklopen materiálem, velkým množstvím peněz ocenitelnými statky, a početnou společnostní, kterou ani tak nezajímá, jací jsme skutečně, ale jak navenek působíme. Přijde mi, že nám sociální sítě, které mají svůj velký podíl, denně servírují zvláštní koktejl mamonu, povrchních tužeb a s notnou dávkou falše. A já už nemám moc zájem toto přijímat.
Uvědomila jsem si, že mám skříně plné oblečení, které nenosím, šuplíky plné kosmetiky, kterou nepoužívám, a na policích knížky, které prezentují pouze krásný obal překrývající nepřínosný obsah. A tak ty věci třídím a odlehčuji tím i sama sobě.
S lidmi je to samozřejmě trochu jinak. Ale všichni máme právo volby, koho k sobě připustíme a koho již ne. Teď nemám na mysli formální pracovní vztahy, kde musíme komunikovat i s těmi, kteří nám nejsou po chuti. Jsem už dostatečně stará a plně vědoma toho, kdo se mnou, jak jedná. A každý z nás je oprávněn opustit ty, kteří nám ubližují. Má-li někdo neustálou potřebu vás zraňovat, nemá vás rád. Kompezuje-li si někdo své vlastní nezdary tím, že vás shazuje, nemá vás rád. Nepřeje-li vám někdo úspěchy v čemkoli, nemá vás rád. Vytřídíme-li právě ty, kdo nás nemají skutečně rádi, najednou lépe uvidíme ty, kteří nás rádi mají, kteří si vzpomenou sami od sebe, přejí vám a podporují vás. A stejně jako ve skříni, šuplíkách a na policích bude více místa, i ve vašem životě najednou bude více času na ty, kteří si ho zaslouží!
Přeji Vám opravdu šťastný nový rok plný skutečně vřelých vztahů, lásky, zdraví a naplněných cílů, které jste si stanovili na základě vlastních tužeb a přání. 


Komentáře

1 Bonito Bonito | Web | 3. ledna 2018 v 20:55 | Reagovat

pekna kolaž :)

2 naruto-vs-sasuke naruto-vs-sasuke | Web | 3. ledna 2018 v 20:55 | Reagovat

aj tebe :D

3 hanyzka89 hanyzka89 | 3. ledna 2018 v 21:04 | Reagovat

[1]: Děkuji :-)

[2]: Děkuji :-)

4 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 16:12 | Reagovat

Tomuhle říkám krásně zformulovaná ještě krásnější myšlenka :-)
A hluboká pravda.
Díky za Tvůj článek :-)

5 hanyzka89 hanyzka89 | 6. ledna 2018 v 13:45 | Reagovat

[4]: Děkuji, moc mě těší, když někdo mé příspěvky skutečně čte, a o to víc, líbí-li se :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama