Novoroční předsevzetí.

1. ledna 2017 v 15:00 | Hanýžka89
Nová rok, nová Já. Nemyslím si, že je to takhle úplně jednoduché a snadné. Usínat jako jeden člověk a probudit se jako druhý. Nejsme postavy románu, kterým je předurčen jasný počet stránek. Na všem je třeba pracovat, a třebaže nejsem zastáncem masového čehokoli, stanovit sám sobě cíl, třeba i skrytý pod názvem předsevzetí, není špatný nápad.
Mým předsevzetím je NEUBLIŽOVAT. A protože jsem odjaktěživ byla na osnovy, větvení a psaní v bodech, i mé předsevzetí skrývá mnoho podmnožin a bodů a větví se napříčím mým budoucím žitím.
A) Neubližovat druhým.
Zní to strašně banálně a připadám si jak při psaní článku Blesku pro ženy či jiné podobné rubriky. Možná, že trochu přeskakuji a možná jsem měla dát B) před A), ale já si zvolila tuto cestu. Né nadarmo se říká, že se máme k druhým chovat tím způsobem, jaký od nich sami vyžadujeme. Záměrně nikomu neškodit, snažit se vžít se do jejich situace a obecně pochopit, že nikdo nemá život jak obrázek, ikdyž se ten dojem snaží pomocí sociálních sítích vytvářet. Nehledejme za vším skrytý záměr a snažme se v druhých hledat jen to dobré.
B) Neubližovat sobě samé.
1. Svému tělu. Pod tímto bodem se skrývá nezměrné množství veličen. Počínaje od správné životosprávy, přes pohyb ve zdravé míře, zodpovědnost za svůj sexuální život, péči o pleť, vlasy, zuby a zdraví všeobecně. Najít správnou míru tohoto úkolu je podle mě velmi těžké, nepřehánět a zároveň nepodceňovat, nebýt posedlý sám sebou, ale přesto žít zdravě a chovat se ke svému tělu odpovědně a v pokoře tomu, že máme jen jeden život a jedno zdraví.
2. Své mysli. Tenhle úkol je pro mě osobně nejtěžším a doufám, že ho dokážu splnit. Souvisí se vším výše uvedeným a vše propojuje. Neumím si jasně poručit koho mít ráda a koho přestat mít ráda. A nemyslím si, že lze někoho z našeho života vymazat rychlým mávnutím kouzelnou hůlkou či lusknutím prstu. Bohužel však někdy některým lidem v našem srdci a myšlenkách vyhradíme až velký prostor, o který oni vlastně nikdy nežádali a na nás je se s tím smířit a pochopit to. A to někdy xakru bolí. Vzpomínky nevymažeme, jsou součástí nás a pomohly našemu vývoji, stávají se z nich naše zkušenosti. Nesmíme se však na ně upínat a měnit jejich skutečný význam. I něšťastná láska musí jednou skončit. Pochopila jsem, že se z toho stínu, co mi zůstal, nevypíšu ani nevybrečím, nevypovídám ani nevyzpívám. Ale budu hledat ty světlejší zítřky, které mi ho pomohou zmenšit. Budu na tom pracovat a jestli jste ve stejné situaci, buďte mými kolegy a pracujte na tom také.
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 1. ledna 2017 v 15:59 | Reagovat

Tak ať ti tvá předsevzetí vyjdou 8-)

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 1. ledna 2017 v 16:37 | Reagovat

I když nejsem zrovna velký fanda předsevzetí, musím říct, že i já ti tentokrát nějaké dala a není jich zrovna málo.
Je to zvláštní, ale se včerejším příchodem nového roku jsem cítila, jakoby se mě všechno staré spadlo, všechny starosti, dávno uzavřené situace, sociální tíha....

Přeji ti do dalšího roku jen to nejlepší, hodně štěstí, zdraví a lásky, ať ti vyjde vše, po čem toužíš. :)

3 hanyzka89 hanyzka89 | Web | 1. ledna 2017 v 16:52 | Reagovat

[1]: Moc děkuji :-)

4 hanyzka89 hanyzka89 | Web | 1. ledna 2017 v 16:54 | Reagovat

[2]: Moc děkuji, přeju ti také do nového roku jen to nejlepší a aby ti tvá předsevzetí vyšla :-)
A ten pocit, že vše staré spadne ze člověka, malinko závidím, zatím jsem tomu ještě úplně nedostála :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama