Závistivá teta a neschopná čarodějka

13. května 2016 v 8:52 | Hanyzka89 |  DIARY...
Nikoho neobhajuju, nežaluju ani nesoudím. … Paradoxně s touhle větou si nejvíce vyhraje člověk, který studoval, aby jedno z toho mohl.
Někdy bývá opravdu těžké mít neanonymizovaný blog. Moji přátelé a známí ho znají, neříkám tím, že sem všichni pořád chodí nebo že je mohl nějakým prazvláštním způsobem chytit za srdce, ale…vědí o něm a jak vím zase já, náhoda je blbec. A když zde o někom napíšu, že je blbec, tak se to dozví a stejně tak, když sem napíšu, že někoho miluju, tak se to dozví. A tak vařím mlhu a sem tam do ní přidám jak po koření konkrétní informaci.
Je to těžké. Možná mi tím rozum říká vrátit se k papírovým deníčkům a jejich fórovým zámkům, ale moje srdce hoří pro elektřinu současnosti. Hmmm. Tím ale narážím na další překážku a tou je obsahová a stylistická skladba mých zápisů. Papír leccos snese, víte o něm (za předpokladu chytrého uschování) pouze vy a stejně jak moc dobře toto víte, stejně dobře nevíte, co na něj píší druzí. Za to internet plane lecčíms a vy pak máte možnost porovnat své pisatelské schopnosti s druhými a připadáte si tak snad pak jak neschopný pisálek neboli pako. A budí to ve mně závist, ta slova a myšlenky, jejich propojení a krásný soulad, to, jak lehce připlují ke svým adresátům a nechají za sebou stopu, zakřesnou v jejich myslích jiskřičku. Přijde mi to celé jako čarování, jen místo klobouku je mysl a místo kouzelné hůlky ruce a klávesnice. Hmmm. Jak moc bych si přála takhle čarovat, vykouzlila bych již z té bezbřehé mlhy konečně srozumitelné sdělení tomu a přímo jemu, komu náleží. Uměla bych důstojně vzdát hold rodičům za bezpodmínečnou lásku a můj život, vyjádřit respekt přátelům za stálou oporu a radost, kterou mi do života vnáší, a v neposlední řadě vyznat lásku tomu (možná i těm), který (kteří) ji ve mně dokázal (dokázali) vzbudit spolu se všemi těmi naivními představami o mužích, protože jim stále propadám a drží mě vždy alespoň krok od hořkosti.
Zkrátka je škoda, že tyto triky a čáry neovládám.

A tak mou zmítá autorská závist a tisíce nevyjádřených pocitů.
 


Komentáře

1 Ráďa Ráďa | 24. května 2016 v 20:19 | Reagovat

S tímhle článkem nesouhlasím! Nejses žádný pako 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama