Dluhy

14. května 2016 v 19:11 | Hanyzka89 |  DIARY...
"Chtěla bych začít něco dělat pro Bílý kruh bezpečí, dobrovolničit, hledají doktory, právníky, psychology…"
"Nooo, tak ono se to bude dobře vyjímat v životopisu."
"Nooo…to neee…já jsem přece hodná."
Ale řeknu vám upřímně, že mám dluh, prostě cítím, že to dlužím společnosti. Víte, za to, že se naši nerozvedli, že jsou oba každej víkend doma…za to, že má vystudovanou školu, co jsem chtěla a svoji práci…za to, že mám neoholený vlasy a obě prsa…prostě za to, že můžu řešit jen malý věci, protože jiní takový štěstí nemají.
Nemám ráda dluhy a závazky, co nemůžu splnit. Jsem nesvá i z toho, když za mě někdo zaplatí panáka. A přesto bych chtěla životem kráčet slušně, s láskou, vírou a pokorou. Přijmout, co dává a chvíli nechat tak.
Někdy cítím závazky a dluhy i vůči jednotlivcům. Za to, že jsem ho nechtěla…za to, že jsem ji nedovedla do pokoje, když ji bylo na zvracení…za to, že jsem mu to nedokázala odpustit. Těmhle dluhům říkám výčitky. Občas mě dostihnou, když je to nejmíň vhodné a já jako omluvu volím gesta, z gest skládám splátkový kalendář.
A vůbec…od kdy děláme věci jen proto, že se budou v životopise vyjímat? Je to znak dospělosti nebo prospěchářství? Já věřím na jiný účty a jiný záznamy, co mi řeknou, jak vlastně žiju.
A vůbec…dyť mě přece zná nebo ne. Já nejsem ten typ holky, prostě taková ta holka. Jsem ten typ holky, co chce projít životem slušně, s láskou, vírou a pokorou.
 


Komentáře

1 Ráďa Ráďa | 24. května 2016 v 12:46 | Reagovat

Krasne.. Mužem třeba chodit věncit jezevciky z útulku, co rikas? ;-)

2 hanyzka89 hanyzka89 | Web | 26. května 2016 v 21:47 | Reagovat

[1]: Klído, ale nevím, já bych je pak těžce vracela zpět. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama