Half of her beauty is her brain.

24. dubna 2016 v 10:09 | Hanyzka89 |  DIARY...
Marilyn kdysi prohlásila, že problémem mladých žen je, že se ještě nenaučily brát své nedostatky jako své největší přednosti. Byla krásná, lascivní, naivní koketa. Tato role jí zajistila obdiv a vzbuzovala nesčetnou touhu. Stvořena pro charaktery křehkých žen, bytostí, které jsou předmětem ochrany a péče, jako vyformované chlapskému objetí.
Neubráním se pocitu, že hloupost je imanentním znakem ženské atraktivity. Snad však touha po výhodách této vlastnosti u ženského protějšku nevyváží povinnost převzít za svou volbu odpovědnost. Snad…
Jednoznačně se neztotožňuji s tím, že by žena měla být alternativou pro realizaci a uspokojování ega, tím nechť zůstává pole pracovní či snad nejvýše půda akademická. Partnerství snad má být rovnovážná vazba, bez dominantních či autoritativních prvků. Nikterak nepopírám prvek přitažlivost tkvící v péči o svůj zevnějšek, žena nechť zůstane ženou nelhostejná ke své vizuální podobě.
A tak mám někdy bezelstnou představu o tom, jak se posouvám dál a výš, jak tak stoupám při pilných myšlenkových pochodech nad konzistentností právní úpravy investičních služeb či nad studiem toho, zda je Boko Haram konkrétním manifestem či jen pouhým franšízem pro zločinecké bandy, po domnělém žebříčku inteligence a vzdělání k výšinám až do nebes, kde si podávám ruku se samotným Kantem či snad Samuelem Huntingtonem. Když mě najednou z tohoto bájeného putování mezi největšími mozky světa srazí blbka se štrúdlem z váleného těsta. Bývají to nepříjemná střetnutí a co hůř, štěstěna se kloní mým sokyním.
A tak možná je pro mě poznamenáníhodná připomínka, jestli má (alespoň jak si na ní stavím) největší přednost není mou slabinou, mým nedostatkem. Jestli by posunem pro mě samotnou nebyla záměna četby fejetonů Ivy Roze a úvah Tomáše Halíka za životu a bytí nepostradatelné manuály typu 20 způsobů, jak ho nažhavit nebo Užívají si to blondýnky víc? Jestli můj postoj už nemá dospět ke změně myšlení, jestli i já sama své ego nemám někdy nechat utichnout. Jenže jestli, když naplním podmínku všech těch co by - kdyby, to budu pořád já? A protože se zatím k husičkovským návodům a změnám smýšlení nechystám a to i přes do očí bijící kapitulativnost této mé úvahy, nejsem si jistá, jestli se mi kdy nakloní výše zmíněná štěstěna.
 


Komentáře

1 Zuzka Zuzka | 24. dubna 2016 v 11:40 | Reagovat

Teda Hani - skvěle napasný,vážně se klaním mistrovi ;-)

2 hanyzka89 hanyzka89 | Web | 24. dubna 2016 v 12:00 | Reagovat

[1]: Teda, to si vůbec nezasloužím, děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama