Srpen 2015

Kalorická bomba.

4. srpna 2015 v 15:34 | Hanýžka89 |  DIARY...
Jsem doma a mám dovolenou. Kvůli psaní diplomky. Čerpat volno z práce kvůli práci je trochu paradox a hodně nepříjemná záležitost. A stejně jako loni při učení na státnice mám krom jiného hodně času přemýšlet. Mimo děsivých myšlenek, co mám dělat po škole a kam chci směřovat můj život, se mi nabízejí i ty jednodušší a reálnější...o lidech kolem mě, o mně samotné. A třeba taky o přátelství. O tom, kdo je a kdo není skutečný přítel a kamarád.
Když jsem byla malá, jedna holčička mi řekla, že když se spolu budeme kamarádit, dá mi přívešek ve tvaru želvičky. Wow. Byl to cool přívěsek, želva měla kšilovku a byla v ní voda se třpytkami a hvězdičkami. V tu chvíli to pro mě představovalo výhodný obchod. A tak jsem akceptovala ofertu. Nicméně doma jsem vše vyzvonila a dostala jsem vynadáno, že takhle to nefunguje. Musela jsem tedy odstoupit od smlouvy a přívěsek vrátit.
Pojmeme-li přátelství v nejprostším smyslu, je jím vazba mezi dvěma lidmi, co se dobře znají a mají se rádi. Přičemž slovní spojení mít rád je tím klíčovým. Přátelství nemá vznikat za žádným vedlejším účelem, za kariérním růstem, za finančním přilepšením nebo sexuálním odreagováním. Přátelé nemají být soupeři a protivníci. Lidé, které baví vám ubližovat, povyšovat se nad vás či si na vás hojit vlastní ego, vás nemají doopravdy rádi, nejsou skuteční přátelé. Už nejsme děti, měli bychom lépe vnímat svět kolem nás a rozpoznávat charaktery. Je to prosté, jsou dva typy přátel, praví a nepraví. Jedni vám třeba jen pro zábavu podrazí nohy a druzí jsou ti, kdo vám podají ruku a pomohou vstát.
Jen obecně bych ráda zmínila, kde se vlastně komkoli bere potřeba druhého ranit. Chápu, že v hádce, jakékoli přímé konfrontaci, výměně názorů, kde vřou emoce a každá strana chce být pomyslným vítězem, k tomu dochází. Neovládáme se. ... Nesnáším hádky. Ale horší variantou je, když to druhý dělá takříkajíc zastudena. Není tomu tak dlouho, kdy jsem byla naprosto přepjatá, kdy v určité chvilce přijde ta poslední kapka a vy jen cítíte, jak se vám do očí derou slzy. Připadal jsem si trapně, hloupě a co nejhůř slabě. Šla jsem si otřét oči a umýt obličej. Zákonem schválnosti jsem narazila na slečnu, co bezdůvodně staví do špatného světla. Bylo celkem lehce poznat, že jsem brečela. Doufala jsem v její domělý takt. Nevěděla, proč brečím, mohla se pouze domnívat. A nejabsurdnější bylo, že se mě zeptala, jak se mám a následně na věc, kvůli níž se domnívala, že brečím. Zeptala se klidně a s úsměvem na něco, o čem si myslela, že mě raní a to ve chvíli, kdy viděla, že jsem právě brečela. Hlavou mi problesklo jen: "Bože, ty jsi vážně kr_va!"
Jako přidanou hodnotu k tomuto článku jsem se rozhodla udělat Week in picture/Picture an hour/Random. Aby byl opravdu výživný a kalorický a všichni jsme po něm přibrali nejmíň tři kila.

Je po děšti. Šest hodin ráno, cestou do práce.

S kamarádkama na Sedlčany Fest. Když zjistíte, že to, co vás bavilo před lety, vás baví pořád.

Nejlepší věci jsou zadarmo. Třeba jako naše meruňky a gladioly.

EMA mě asi nikdy neomrzí. Skvělá káva, příjmené místo. K dokonalosti mi tu chybí jen Zdeněček.

Cappucinno a výborná borůvková limonáda. Aneb někdo se nevzdá kávy ani ve 34 stupních.

Nike roshe jsou nejpohodlnější boty. Baví mě i v kombinaci s čímkoli. Pokud nad nimi uvažujete, máte mou podporu.

I NEED COFFEE jsem poznala už před EMA a rozhodně se ho nevzdám. Kousek od Náplavky skvělá káva.


Na své si ale přijdou i ti, co kávu ani moc nemusí. Já se zákuskům vyhýbám už delší dobu, ale vypadají tak krásně.

Na pátečním narozeninovém brunchi v nejpěknějším bistru v Karlíně.

Měla jsem výborný řecký jogurt s ovocem a musli. V horkém dni na snídani dostatečně postačující.

Doufám, že se Vám fotky líbily a zlepšily celkový dojem mých pravidlených návodů a rad. Věřte, že jsem mnohem větší teoretik než praktik. Kdybych se bedlivěji řídila tím, o čem vím, že mám, bylo by mi líp a nenutila bych vám to.