Láska je to, o čem to tady je. Láska je top, věčná symfonie.

11. dubna 2015 v 23:21 | Hanýžka89 |  DIARY...
Na práva jsem nastupovala v roce 2009, strávila jsem na nich plnohodnotně pět let a poslední dobu se táhnu a plahočím s diplomovou prací, která mi spolu s pár dalšími věcmi zadělává na žaludeční kameny. Čím víc máte pocit, že musíte učinit ve svím životě zásadní změnu, tím víc se vám do toho nechce. Mám pocit, že mi za poslední rok změnkul mozek, vyjma dvou dvouměsíčních intervalů, kdy jsem drtila státnice. Jako bych během posledního roku zapomněla, jakou školu jsem dělala (dělám) a jako by moje seběvedomí propadala hlouběji a hlouběji. A tak když naproti Vám sedím advokátní koncipient nevěděje, že jsme na škole byli kolegové, a jednajíc podle toho s Vámi, adrenalin se zvyšuje. A tak si jen v duchu říkáte, že někde uvnitř je to stále ten malý chlapeček, jehož horizontem byl paneláček. Stále je to ten studentík, který si jistě, jako všichni ostatní, nepřál potkat na zkoušce z trestního práva docenta Říhu. A tak se děje, že se poslendí dobou necítím úplně vyrovnaně či snad klidně. S rúznými tlaky a žádostmi okolí vnitřně jaksi balancuji, ale drží mě jen a jen věta: "Nefňukej!!!". Jestliže se někdo v mém okolí začne bezdůvodně litovat, potěším jí i jeho.


Teď z trochu jiného soudku vína. Uklidňujícím se mi stala má vlastní terapie mými oblíbenými filmy. Dávkuji si ji jednou za víkend. Jsou to takovéty dějově plytké příběhy dvou lidí, co se potkají a prožijí něco, co v realitě skoro nikoho nepotká. Projdou si kouzelnými okamžiky a dojdou jimi zdobenou cestou až k blahosklonné lásce. A tak hodinu a půl se směju již známým vtipům Hugh Granta či sympatickému panikaření Meg Ryan. Jásná dějová linie a šťastný konec mě většinou uchlácholí k spánku. Posledním mým filmovým spočinem tedy byla Láska přes internet, kterou jsem neviděla už hooooodně dlouho. V době jejího vydání mělo seznámení přes internet vůni moderna, novoty a snad i to kouzlo. Nyní se jedná o rutinu, o níž se raději mlčí. Ostatně asi těžko říct, kde hledat a jak poznat, že ten či onen, koho poznáme, bude tím, kterého budeme nějaký čas milovat či si ho jednou vezmeme. Možná je to jen čistě o načasovaní. Asi stačí poznat někoho právě ve chvíli, kdy on sám někoho hledá. Nedělat cavyky a nečekat litanije. Na podzim jsem žila představou, že i mně se stalo něco magického, že jsem doslova našla poklad skrytý mezi nevěstinci, čistou lásku v ulčce té hříšné. V hlavě se mi rýsovalo několim článků, verzí příběhu, který bych vám naservírovala tak galantně a chutně, že byste toužili po pokračování. Jenže vzhledem k tomu, že moje vlastní myšlenky se musely přesměrovat jiným než romantickým směrem, i jinde jsem zvolila praktičtější pohled než banálně zalíbený. Jen pro rejpaly a nepřejivce připomenu, že kniha je stále otevřená a příložitostně čtena. Avšak v soukromí.


Protože se svým počítačem trávím většinu času, rozhodla jsem se alespoň jeho pozadí obléct do Chanelu. Mé vlastní na to nemá velikost a ani hotovost. Ráda se inspiruji, dívám na hezké věci a jak mnozí, chtěla bych některé mít. Na druhou stranu povrchnost v svém pejorativním významu je mi odporná. Soudit druhé jen na základě věcí, co vlastní či jak vypadají, považuji za primitivní a eticky vulgární. Nedávno jsem projev takového chování zažila v metru a zanechal ve mně poměrně nepříjemný pocit. Plynul z dvou čtrnáctiletých slečen jedoucích ze školy, držících Iphony v ruce ověšené velkou kabelkou Michael Kors, což samo o sobě je asi fuk, není tím zarážejícím (ale ano věta "Nejsou na to malé?" tam byla). Tím byl až jejich pohled a přesun poté, co zahlédly mírně duševně postiženého spolucestujícího. Opravdu doufám, že to šlo přičítat pouze jejich věku a ne výchově. Pokud však tomu druhému, děkuji svým rodičům, že mě vychovali jinak.
Oslími můstky se to tu jen hemžilo, ale já se učím znovu psát a postupně i znovu myslet, omluvte mě za to. Až najdu svůj starý mozek, bude to lepší. Prozatím jen dobrou noc a krásnou neděli.


 


Komentáře

1 Kata Black Kata Black | Web | 12. dubna 2015 v 13:57 | Reagovat

Ahoj,
máš fakt dobrej blog, čtu každej článek, jsou fakt super :)
Jenom jsem vám chtěla poradit, my s mamkou nakupujem oblečení tady http://goo.gl/4I8Vja , je to sice anglicky, ale hrozně levný, takže mi to mamka koupí a sobě rovnou taky :)
Kdyžtak napište co jste ulovily ;)

2 Catharine Catharine | Web | 12. dubna 2015 v 15:57 | Reagovat

Čus všem,
jj, já si taky ráda počtu, přemejšlim o svim blogu :D
Koukala jsem na ten obchod co psala Kate Black a rovnou jsem si objednala dvoje šaty a plavky na léto, tak už se těšim.
Jinak já nakupuju spíš v českejch obchodech, asi nejlepší je tenhle http://goo.gl/ru0884 , můžu si vybrat i typ postavy.
Naposled jsem vyhrála nějakou soutež a nic jsme neplatila :)

3 hanyzka89 hanyzka89 | Web | 12. dubna 2015 v 18:27 | Reagovat

Reklama si najde cestu vždy :-D
Děkuji za pochvalu, oba e-shopy znám, ačkoli nenakupuji ani v jednom. :-)

4 Kate Kate | Web | 13. dubna 2015 v 3:00 | Reagovat

Ahoj,
tohle je fakt úžasnej blog :)
Jestli můžu poradit, tak koukněte sem http://jdem.cz/br2pj5 .
Super obchod, naposled jsem vyhrála boty :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama