Leden 2015

Coffee Talk č.4.: Tentokrát o kávě

24. ledna 2015 v 23:56 | Hanýžka89 |  DIARY...
Upřímně obdivuji všechny dlouholeté blogerky, jejich píli a vytrvalost. Skláním holt každému, kdo si umí zorganizovat čas a překonat svou lenost. Nevdám v zatracení ty, které nevydržely, mají mé pochopení, i přesto, že po jejich práci a tvorbě strádám. Jen u jedné své kdysi oblíbené jsem se zklamala, odejít s ironií a dovětkem, že přestává dělat věci, co postrádají smysl, považuji za zbytečné a urážlivé vůči druhým. Osobně se domnívám, že slovo, pakliže má svého recipienta, slovo v virtuálních i tištěných médiích, má význam, má smysl. O jeho síle jsme byli již několikrát přesvědčeni.
Měla jsem připraveno pár témat, o čem psát, ale pak jsem nějak nikdy nedokázala dotáhnout myšlenku a utáhnout to do textu. Chtěla jsem si s vámi popovídat o důvěře, zabásnit nad klukem, zamyslet se nad uplynulým rokem. Řeknu jen to málo, že jsem si do diáře dnes napsala své jediné předsevzetí roku 2015, to zní užívat si života. A možná ještě uchovat si to bláznivé, co v sobě mám. Není přeci nad to zůstat sama sebou, ač se to všem nemusí jevit vždy vhodné.

Ale jak jsem slíbila v názvu článku, tentokrát to bude skutečně o kávě. Asi před rokem a půl jsem usmolila článek o svých oblíbených místech v Praze, kam na polívku, kam na jídlo a kam na kafe. EMA ještě byla v plínkách a já si tam klidně mohla sednout a vypít latté bez zástupu davu se snahou ukořistit mou židli. Teď je na špičce top podniků v Praze a já se tam vracím jen čas od času, ale se stejném nadšením, jako když jsem tam šla poprvé. Je to moje láska, která nezrezaví.
Nicméně naučila jsem se hledat i nová místa, některá z nich vám nyní s pýchou a vřelým doporučením představím. Pokud je navštívite, vzpoměňte si na mě, neb i Mentalista tvrdí, že první doušek dobré kávy je jak vroucí objetí. To máte jako ode mě :).

1. I NEED COFFEE
Na Moráni, několikero kroků od Náplavky, na příč Palackému se na pár metrech nachází jedna z nejmilejších kaváren v jednoduchém skandinávském stylu. Miluju jejich capuccino, světlý interiér a modré talířky s třešněmi (moje babička mívala přesně takový a kdykoliv, když jsem k ní přijela, byl jen můj). Tak až sbalíte nějakou krásnou slečnu nebo sexy kůl týpka u Vltavy, dejte tomu čas, nevoďte si je hned domů, ale raději jim kupte osvědčenou kávu a mrkvový cupcake. A když to takhle uděláte desekrát, máte jednu kávu zdarma, tu si pak můžete i odnést/odvést domů :).


2. coffee room.
Nemám Vinohrady projíté skrz nasrkz, bohužel, nejsem jedním ze šťastlivců a místních obyvatel. Achjo. Takže cesta tam mi musí stát za to a něco mi říkalo, že coffee room. mi za to stojí. Nespletla jsem se, do Berlína do Barn je to daleko, tak to píchněte na Korunní 74 a rozhodně nezasmutníte. Třeba budete mít štěstí jako já a kávu vám připraví fešácký, potetovaný a moc milý barista, s perfektní lattierkou navrchu a objímající chutí v Mentalistově smýšlení. Pokud si zapomenete Respekt (jako já) můžete si k kávové chvilce půjčit skvělé coffee-table-books, třeba o BANKSY nebo Se šarmem Pařížanky.


3. Anonymous Coffee
Vyhneme-li se anonymitě, sundáme masku a s Vendeta úsměvem překousneme sem tam posedávajícího hipstra, můžeme se i s tyrkysovým šálkem vynikající kávy pohoupat. Anonymous Coffee je, co by kamenem dohodil, od tramvajových zástavek na Ípáku. Komu se nechce sházet těch pár shodů do Pražírny, může si stejně pochutnat v světlejší a jedné z interiérově nejzajímavějších kaváren. Přesně tak jsem to jedno ze svých kocovinových rán udělala já. A pak jsem se vrátila ještě několikrát a to i bez alkoholového oparu. A bude tomu tak i nadále, v střízlivosti i léhké zbytkové opilosti na věky věkův.


Ti, co mě blíže znají, jistě ČEKALI, že zmínim ještě jinou svým příchodem tolik OČEKÁVANOU kavárnu, ale jsem známá i tím, že se od mě dá ČEKAT NEČEKANÉ. O dalších kavárnách pojednáme příště, můj seznam je delší než se zdá. Jsem kavárenský povaleč, třebaže tak jmenovitě vystupuje někdo jiný, miluji objetí a miluju muže, co umí udělat kávu, ideálně v kostkovaných košilích a s tetování. A pár takových je a nejen na těchto místech.