Na oko dobrý.

4. listopadu 2013 v 22:47 | Hanýžka89 |  DIARY...
Pan Nohavica v jedné své písni uznal, že oko, marná věc, oko je velký zvědavec. S rozpustilým rozmachem blogujících davů si i ono oko přijde na své. Vím, co říkám, jsem polapená v téže síti, v níž není ok k úniku. Při volných chvílích se kochám krásnými outfity, stylovými interiéry a lahodně vypadajícími obědy druhých, kteří je na různých komunikačních vlnách nabízí svým čtenářům, followerům a dalším lifestylovým stalkerům. My, recipienti na opačné straně monitoru sedící, Ipady v pažích dřímající a chytré telefony žhavící, koukáme a sem tam malinko, ale tak nějak lidsky malinko, závidíme.
Všechno nám voní internetovou novotou, ale opak je prastarou pravdou. Vždyť i Kropáčkovi věděli, že klepání na prázdné prkýnko v Novákových vzbudí palčivou otázku: "...že voni zase maj řízky, to už je potřetí tenhle tejden!" A věřím, že i prapraprapředci se domnívali, že pazourek druhého je ostřejší a bytejnější. Sakryš. A kdyby mohli, na instagramu by to porovnali, svůj pak v určitém světle a filtru vylepšili a kolegům ukázali.
Dělalo se to tak a dělat se to bude dál. Ukazujeme sami sebe a svůj život v lepším světle, pod různými filtry a to blyštivé pozlátko pak představujeme druhým. V jasných barvách popisujeme studijní a pracovní úspěchy, procházíme se v trendy oblečení ideálně zavěšeni za rámě záviděníhodné polovičky. A když to není, lež a příkasy budiž nám po ruce. Občas to postrádá smysl. Stane se. "Nemůžeš jít na ples sama, jak by to vypadalo? Co řeknou lidi?!" Berme život s nadsázkou, nikdo není dokonalý a občas přiznejme pravdu. Není nic smutnější než ti, co lží a jak obrázek v drahém rámu žijí. Není to totiž originál, pouhá replika.
A přízračně, pár obrázku. Snad to bude dobrý, na oko.
 


Komentáře

1 Peťul Peťul | Web | 5. listopadu 2013 v 17:33 | Reagovat

doufám, že jednou napíšeš knihu ♥
Úplně s Tebou souhlasím...se vším co jsi napsala..a ano , i já miluju sledovat nádherné outfity, dokonale vypadající a lákavé snídaně uživatelů instagramu, které ještě značně vylepšuje ona vscocam a tak...a často mě to až děsí...člověk tráví tolik volného času sledováním cizího ''předstírání'' že všechno je dokonalé...a sám je šťastný za každý like toho vlastního předstírání...divnej svět!
Mimochodem..řízková scéna je má nejoblíbenější hned po prázdné krabici od televize :-D

2 hanyzka89 hanyzka89 | E-mail | Web | 5. listopadu 2013 v 19:27 | Reagovat

[1]: Moc děkuju, napsala bych, ale to bych musela mít větší dispciplínu a fantazii:))
Jinak na istagramu mám také radost z každého lajku a vše, co dělám a přijde mi alespoň malinko stylové, fotím a upravuji, jen ten vscocam musím začit používat:))
A doufám, že nám televeiní stanice udělám radost a na Vánoce se Horáčkovi a Novákovi zase objeví:))

3 Sajü Sajü | Web | 9. listopadu 2013 v 11:17 | Reagovat

To, co jsi napsala naprosto vystihuje všechno Hany. Pobavila jsi mě s Kropáčkovýma a Novákovýma. Miluju ten film ♥ Mohla bych se na něj dívat pořád a pořád! :)) Ta tvoje postel. Kdykoli nám jí ukážeš, mám chuť do ní skočit, zabořit se do ní a nikdo by mě z ní nedostal. Musí to být úžasné (jen v ní chybí ještě nějaký ten štramák!). Ta sukně vypadá úžasně, co si budeme vykládat a já musím doběhnout všechny zveřejněné články, které mi proklouzly mezi prsty. Strašně mě štve, že s tím lifestylem tady v Německu nestíhám ani číst články mých nejoblíbenějších blogerů a jediné co běžně dělám je, že se podívám na facebook a tím to hasne :( Achjo!

4 hanyzka89 hanyzka89 | E-mail | Web | 9. listopadu 2013 v 14:10 | Reagovat

[3]: Moc děkuji za krásný komentář, moc mě vždy potěším a zalichotíš:) Jinak ty Kropáčkovi musím v textu opravit:) A film by mohli zase někdy pustit, už jsem ho dlouho neviděla:)
Jinak chápu, také poslední dobou nestíhám číst a komentovat všechny své oblíbené blogy, ale přes víkend se pokusím svůj handicap napravit. Doufám a věřím, že se i přes nepříliš volného času daří v Německu suprově:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama