Srpen 2013

Insta srpen 2013

31. srpna 2013 v 8:17 | Hanýžka89 |  Picture an hour
Je konec měsíce a tak je na snadě malá obrázková rekapitulace. Srpen utekl neuvěřitelně rychle a řekla bych, že byl stejně jako červenec poměrně povedený. Hned ze začatku měsíce jsem byla na malé dovolené v Vídni, což je podle mě jedno z nejkrásnějších měst. Možná pro jeho podobnost Praze, možná pro jeho blízkost k ČR bych si dovedla v něm představit žít nebo i jen strávit pár let. No, s tou mou němčinou je to ale na pováženou.

1. Citronáda s holkama. 2. Ranní procházka po Konopišti. 3. U Paula s Terkou.

4. V Louvre na obědě. Aneb vždy jsem to tu měla ráda a doufám, že díky zájmu jedné z známých blogerek se z něj nestane Hipster podnik. 5. Prada v Parndorfu, aneb pokud toužíte po značkové kabelce, peněžence či oděvu, vydejte se do Parndorfu, ušetřite. 6. Mňam, Lindt nezklame. A místo obědu čokoláda, proč ne.

7. Prater. 8. Další krásný den ve Vídni. 9. Citronové cornetto v Schonbrunnu.

10. HM Home by se hodilo i u nás. 11. Frozen Yogurt. 12. Uklizeno a mám novou dekoraci.

13. Nechci se chlubit, ale dělám suprové lívance. 14. Siesta s ELLE. 15. Gladioly.

16. Ranní probuzení. 17. V sobotu na nákup-outfit. 18. Kuskus, citrónový hummus a fazolky.


19. Moje biker jacket. 20. Oblíbená přes pět let stará fotka. 21. Králičí šperkovnice.

22. Super sukně HM Trend. 23. Snídaně. 24. Sprej na žehlení vlasů, krásně voní.

25. Blbneme s kamarádkama. 26. Kytička k svátku. 27. Pekla jsem cupcakes, poprvé a určitě ne nasposled.

28. Miluju interiéry kaváren. 29. Snídaně. 30. Moje instantní opálení.

Ta věc.

27. srpna 2013 v 18:49 | Hanýžka89 |  Já, já, jenom já
Ženy jsou krásná a nepochopitelná stvoření. Mají zálibu ve věcech, které jen výjimečně jejich drahé mužské polovičky pochopí. Sice si vzájemně nedokážeme nahlédnout do myslí, ale kompenzujeme to nahlížením do kabelek, kosmetických taštiček, koupel, skříní, pokojů a nočních stolků. A tak objevujeme různá zkrášovadla, mentolky, vůně a talismany. A dedukujeme a analyzujeme, řešíme a občas také závidíme. A tohle všechno je jen jeden střípek z našeho ženského světa, takový ten voňavý, úhledný a pohledný.
Mé kosmetické vazby jsou nestálé a já si leckdy s výběrem nevím rady. I to vyzkoušené a dobré, čas od času podvedu, ale vězte ani zde se nevěra nevyplácí. Na rady druhých ne vždy dám, ale občas je-li něco všude a každým do nebes vychvalováno, pocítím ono palčivé To musím také mít. Malichernost budiž pozdravena. No a pak na to plácnou samolepku ELLE beauty awards winner a je vymalováno.
Pozývám vás tedy do mého kosmetického košíku, který jsem si o víkendu uklidila, něco vyhodila, něco poslala dál a něco nechala v koupelně. A hezky mi to barevně ladí:)


Shrneme to, Lancome je můj dlouholetý kamarád, s Benefitem se seznamujeme, s St. Tropez se jen okukujeme, Rexona vás nikdy nezradí, vztah s Toni&Guy zatím není oficiálním, je to moje prozatimní bokovka (ale řekla bych, že z toho bude něco víc) a Dove je moje jistotka, prostě bere mě takovou jaká jsem.
P.S.: Neznáte mužský ekvivalent Dove? Ideálně bez přítelkyně a dluhů.

Módní óda.

23. srpna 2013 v 19:41 | Hanýžka89 |  DIARY...
Zatímco se od počátku července plnila koupaliště plavci i neplavci, potichu do módní řetezců vtančila podzimní kolekce plná jak prvků klasických a tradičních, tak prvků neobvyklých.
Balmain a Balenciaga vsází na všechny skrývané rebelky a motorkářky a Stella McCartney zase na naše mužné já. Nová módní vlna s sebou nese netradičí kombinace květinových vzorů a černé kůže, čisté linie a jemné geometrické vzory, pánská saka a kšíltovky k dívčím botám, vrací nás do devadesátek prostřednictvím lacláčů, probouzí zájem mužů díky rafinovaným průstřihům a průsvitným halenkám a v neposlední řadě nám připomene studentské roky díky klasickým sakům, skládaným minisukním a kostkovaným košilím.
Vybrala jsem vám pár věcí, co mě z široké podzimním nabídky zaujaly a zajímá mě i vaše inspirace, vaše wishlisty, vaši oblíbenci.

Autumn wishlist 2013 pořádný
1. Kvalitní make-up, který zabrání vysušování pleti při prvním chladném ránu, a matný bílý lak působí velmi sofistikovaně.
2. Týmové tričko a la Margiela si oblíbilo hodně módních návrhářů.
3. Zvířecí potisky nás ani následující sezónu neopustí, já fandím zebrám a krávám.
4. Burgundy jistě nejenom v mně probouzí asociace na zabarvující se podzimní stromy.
5. Klasická bílá košile v pánském stylu, pro mnou postavu něco nedostižného, přesto stále lákaváho.
6. No a tyhle boty jsem nemohla neukázat.

Srpnová inspirace.

19. srpna 2013 v 10:17 | Hanýžka89 |  Kolem a kolem...
Protože mám v počítači složku Inspirace a protože je stále tlustší, rozhodla jsem ji trochu odtučnit a o to málo se s vámi podělit. Nechte se inspirovat, inspirujte, kochejte se:).


Nevěděje o sebevědomí.

18. srpna 2013 v 10:46 | Hanýžka89 |  DIARY...
Jsou věci, s kterými člověk zápasí celý život, někdy to jsou lidé, někdy minulost a skoro vždy jsem sami sobě tím největším protivníkem, my a naše nedostatky. Máme jen jednu zbraň a jeden štít a tím je sebedůvěra, sebevědomí, říkejme tomu, nehledě na psychologické definice, jakoli. Problém je, že ne všichni jsme správně vyzbrojeni.
V naši zemi je poměrně běžné vnímat sebevědomí jako aroganci jak na straně adresátů, tak na straně nositelů. Málokdo odhadne hranice, buď se neumíme pochválit vůbec nebo se naopak vynášíme do oblak a vším na zemi pohrdáme.
Moje sebevědomí je nestálé a když ho nejvíce potřebuji, není k nalezení. A protože to, s čím se tu nyní budu svěřovat, je niterné a naprosto nesexy, odrazující, vybrala jsem si ten nejotevřenější kanál. Ale vážně...klidně to nečtěte, protentokrát pochopím.
Za následující větu by mě lecjaká zástupkyně něžného pohlaví ukamenovala, ale uznejme sami, že zřejmě nejdůležitějším faktorem pro ženské sebevědomí je krása. Já vnímám ženskou krásu poněkud jinak než většina mužů, které znám. Ti ji definují třeba jen hubenou postavou a výrazným make-upem. Avšak bohužel jsme součástí světa, kde hodně štíhlá postava je součástí definice krásy a pro mě neustálý boj, nikdy nekončící výzva, neboť i mou je manipulováno a některé názory na mě mají dopad.
Jistě není od věci získat na situaci i jiný pohled, přeci jen už dávné pořekadlo říká: Někdo má rád holky, někdo zase vdolky. Každému se líbí něco jiného, ani já v svým milostným výběrem vždy nesplňuji mainstream. Jenže kam mizí veškerá rozlišnost, když povětšinou zhubnout je ekvivalentem slova zkrásnět a stavebním kamenem pochvaly?
A jak tak proplouvám mořem vzpomínek při svých leckdy nepochopitelných plavbách za ideálem, míjím i jedno léto, kdy jsem obědvala třeba jeden jogurt denně jen proto, abych si pro někoho připadala "dost dobrá". Dali byste mi za to facku? No nakonec jsem ji dostala a nejednu, první je jasná a druhou mi dal ten příšerný jojo-efekt.
Říká se, že změnit se je otázkou vůle, ale co takhle volní mechanismus zaměřit na to brát se a mít se rád takový/taková, jaký/á jsem???

Každý den není svátek.

17. srpna 2013 v 2:16 | Hanýžka89 |  DIARY...
Každý den sice není svátek, ale ve čtvrtek jeden byl a byl můj a také to byl jeden z moc pěkných dnů. Řekla bych, že mi krásně vynahradil mé letošní malinko zpackané narozky a i díky supr počasí byl celý takový pozitivní. Sice jsem sem původně už nechtěla dávat dárek, ale nakonec jsem si řekal, proč ne. Mám z nich velkou radost a i proto se s vámi o ně podělím, plus takové příspěvky vždy ráda a s zvědavostí zkouknu.

Dostala jsem sesynchonizované květiny, nezáměrně, takže to bylo celkem úsměvné:)

Úplně jednoduchá trička, příjemné a nadčasové, co se neztratí.

Nedá na ni dopustit žádná beauty blogerka a ani Marianann, tak uvidíme, třeba i u mě způsobí zázraky. Moc děkuji ségře, která mi ji koupila, sama jsem se nekonečné dlouho odhodlávala k jejímu nákupu.

Dobře padnoucí bílé sako, věřím, že nám to spolu bude dobře a dlouho fungovat:)

Five things.

8. srpna 2013 v 16:49 | Hanýžka89 |  Five things
Ikdyž už se mi prázdniny přehouply do druhé půlky, je třeba hledat to pozitivní. V podstatě mi dělají radost ty samé věci stále a stále dokola, ty obdobné chvíle fotoaparátem nezachytitelné, prožitky jen mlhavě popisovatelné a také proto je pro mě čím dál tím těžší nacházet nové věci do tohoto článku a přitom nezabřednout do týž stereotypu. Nakonec jsem přeci jen objevila pár věcí, které se sem snad hodí zmínit a lze je vyfotit.

Obří hrnec kávy. Byly časy, kdy jsem byla schopna vypít i čtyři kávy denně, ale poté co jsem rozhodla pro zdravější životní styl jsem je musela na čas opustit. Teď jsou i dlouhé dny, kdy si kafe nedám vůbec, ale o to víc si jej pak vychutná, třeba u ségry na navštěvě nebo ráno u Džungle rtěnek.

Jsem posedlá bílou. Čím jsem starší, tím jsem posedlejší a tak, když jsem v H&M Home uviděla tuhle celkem nepotřebnou dózu, došlo mi, že ji musím mít. Ano, mám v ní jen jednu malou sadu prstýnků, ale co...

Dlouhé ráno a vy víte, že nemusíte nic, že den může být jakýkoli budete chtít, žádné starosti, povinnosti. Takové dny mají být za odměnu, aby si je člověk vychutnal a proplácal jen tak ničím.Tuším, že takových dní bude míň a míň čím jsem starší a dospělejší.

Sexy biker bunda. Když jsem viděla poprvé příšla mi úžasná a tak trochu nedosažitelná. Připomínala mi jeden model od Balenciagy, který na sobě měla Christine Centenera TU. Po čase jsem si na ni nějaké peníze našetřila a zbytek mi byl dodán jako součást dárku k svátku. Teď se zabydlela v mé skřini a věřím, že spolu prožijeme super podzim.

Svícen s lebkou byla moje přímá volba a plánovovaný úlovek z Vídně. Na svíčku mi jej nakonec přijde škoda, tak v něm schovávám sluchátka a Ipod a šetřím tak dobrých deset minut před každým svým odchodem jejich zbytečným hledáním.


3D generace.

4. srpna 2013 v 20:42 | Hanýžka89 |  DIARY...
Dnešní generace je zhýčkaná, značková a logy posedlá, chce vše hned a ideálně v instatní podobě. Jsem jejím hrdým členem. Podlehám všem lákadlům a vymoženostem...jen občas v sobě ztýčím hranice. Občas jsem staromódní.
Rychlost, skoro synonymum dokonalosti, čím jsou technologie rychlejší, tím jsou lepší a dokonalejší. Lehce se nám tato vlastnost promítá do všeho. Rychlá auta, rychlé jídlo, rychlý sex, rychlé studium, rychlý prachy. A ve vší té rychlosti se občas vytrácí smysl.
No, vzpomeňte si na mě až si budete třeba domlouvat rychlý kafe s kámoškou...