Červenec 2013

Insta July

26. července 2013 v 22:13 | Hanýžka89 |  Picture an hour
Prázdniny neskutečně rychle ubíhají a já si je vcelku skvěle užívám. Potvrdilo se během nich opět pár krátkých pravd a to, že přátele jsou nejlepší vynález, že po běhání se dá hubout, že v rybníce je ryb ještě spousta, že opálená mi sluší o malinko víc a že čas zahojí všechny rány. Doufám, že i vy vychutnáváte horké dny, nejlépe někde s melounem u vody a bude se vám alespoň trochu líbit následující slet instagramových fotek. Mám vás ráda a děláte mi vždy při čtení kometářů velkou radost.

1. Moje ještě bílé boty a krajkové šaty. 2. Borůvky jsou nejlepší sváča. 3. Oběd ve Starbxu, následovala zkouška u pana Debila.

4. Prstýnky. 5. Soutěžím o voňavku. 6. OOTD.

7. Na zkoušku v černé. 8. Načínáme prázdniny. 9. Ovocná snídaně.

10. Perfektní boty na léto. 11. Kalorická bomba. 12. Šátek od kamarádek.

13. Smoothie podle Mariannan. 14. Outfit na večerní rande. 15. Peču dobroty.

16. Domácí berries. 17. Filmově jsme festivovaly. 18. Kytíííí od Maminky.

19. Zase kytí. 20. Nejvíc sexy bunda, kterou nutně potřebuju. 21. Sestřička pekla a můj obr talíř ve spodu.

Přiznání blogu.

22. července 2013 v 16:05 | Hanýžka89
Před pár měsíci se protrhl pytel s různými facebookovými přiznáními a jak to tak bývá, vlna popularity utichla a já ve chvílích jejího odvlivu jsem se rozhodla pro něco podobného. Jen těžko říct něco hodně šokantního na mou osobu, všechno možné už jsem vyzvonila, ale tak třeba ještě něco málo nevíte.

1. Vždy si oblíbím nějakého profesora, věřím v jeho kvality a lezu pak na každý jeho seminář. Jednoho mladého jsem natolik vyděsila, že se mě na chodbách trochu lekal a teď se přestěhoval do Maďarska a já se bojím, že mou vinou.
2. Obávám se, že na mě přátele brzy udělají intervenci ohledně toho, že mluvím sprostě.
3. Děsí mě těhotenství a kojení. Jestli je to nějaká konkrétně pojmenovaná fobie, určitě ji mám.
4. Když se zamiluju, dělám hrozný blbosti, třeba se přihlásila do Německého spolku, ale pak jsem zjistila, že němčinu v něm budu opravdu potřebovat a tiše jsem se vypařila.
5. Za lichotkami jdu jak krysy za píšťalkou, hrozně dobře se mi poslouchají a nechám se jimi ošálit.

Příště přidám další...

A nakonec jsem přilepím svůj aktuální wishlist, věci co okukuji, na co si šetřím a část si plním.

Autumn wishlist 2013

16.7.2013

16. července 2013 v 15:08 | Hanýžka89 |  DIARY...
Je pravda, že klasický deníčkový zápis tady nebyl už roky. Je pravda, že jsem nikdy ani klasické deníky vést neuměla, sice jsem cosi kdysi psala v naději, jak krásně se mi to bude po letech, se slzou v oku a lehký úsměvem na duši, číst, ale takové účinky ony snůšky pubertálního výlevu neměly. Spíše než melancholie mě při jejich četbě jímala zlost z písmem zvěčněných křiv, které na mě byly během studia napáchány, a stud za nepromyšlené a trapné momenty, které jsem sekala, jak Baťa cvičky.
Poslední dva týdny si užívám prázdnin, dělám vše tak, jak jsem si naplánovala a ... líbí se mi to. Ale... možná je to tím, že jsem zvyklá být neustále ve stresu, presu nebo hrozbou studijní matérie, ale cosi ve mně mě stále poněkud brzdí a způsobuje mi malinko výčitky, že bych možná měla být produktivnější atd. Možná je to tím, že moje okolí a nejbližší dlouholetí přátelé jsou malinko jinde než já, jsou už stoprocentně dospělí, řeší zaměstnání, hypotéky, svatby. A já, já se na to ještě necítím, mám před sebou ještě rok studia, zaklepávám, poslední rok, kdy ve mně zbyde ještě kousek nedospělosti. Za chvíli jedu na jednu akci s spolužáky z práv, abych si mimo jiné připomněla, že nejsem v tom levelu sama.

Poslední dobou jsou mým nejoblíbenějším kousek oblečení šortky, střídám jich více, mimo jiné i tyto.

Čím starší jsem tím jednodušší věci se mi líbí, například se nemůžu vynadívat na obyčejné bíle tenisky, když v nich vyrazím do města. Jsem kousek od toho pořídit si boty na běhání k dennímu nošení, takže mě včas zastavte.

Na posledním obrázku můžete vidět můj drsný šátek, protože jsem drsná holka a protože mám super kamarádky, co mi jej daly k narozkám.

Šamponci a šampóny.

10. července 2013 v 9:50 | Hanýžka89 |  DIARY...
Jedna moje kamarádka teprve před nedávnem objevila můj blog, což není tak šokující zpráva, ono je někdy těžší psát pro ty, které znáte osobně než těm, které právě díky blogu teprve poznáváte. Nicméně můj blog tak trochu shrnula a odprezentovala, že je o všem možném, třeba o šamponech. A já si řekla, proč by ne. Zároveň se mi ve Varech v jedné nekonečné frontě zalíbil jeden šamponek. Dala jsem si tedy jedna a jedna dohromady a uplácala z toho příspěvek.


Řeknu vám, že byly časy, kdy jsem věnovala větší pozornost šampónkům než výběru správného šampónu, a právě na ně nevzpomínám ani já ani mé vlasy v dobrém. Naštěstí jsem za včas pochopila, že pro budoucí správný vývoj bude lepší soustředit se na pečlivý výběr, nenechat se zmámit obalem nebo počáteční vůni, ale upřednostit, co je uvnitř.
Vlasy jsou neodmyslitelnou součástí prvního dojmu z nás, dokáží podtrhnut nebo zcela změnit naší image, takže by o ně mělo být správně postaráno a nejkrásnější vlasy jsou ty zdravé. Já nemůžu říct, který šampon, kondicionér nebo maska je pro vás ten pravý, jen vám můžu poradit, aby jste vyzkoušeli i ty kvalitnější a nepodceňovali svou volbu.
S šampony mám dobré i špatné zkušenosti, s šamponky je to spíše na jedno brdo. Přeji Vám krásný, slunečný, "not bad-hair day"!


První prázdninová.

2. července 2013 v 9:18 | Hanýžka89 |  DIARY...
Jsou tu konečně zasloužené prázdniny. Předně bych chtěla poděkovat všem těm z vás, co mi drželi u zkoušky palce, protože její opakování dopadlo nakonec výborně a já mám alespoň jednoho strašáka za sebou. Během posledního měsíce jsem prožila své vlastní melodrama plné stresu, vzteku, lítosti, zklamání i radosti a oddechu z úspěchu. O tom, co mi moje škola dává a bere, chci připravit jeden menší rádoby vtipný článek, ale o tom potom.
Prázdniny pro mě začaly jednou menší kocovinou, následným vyspáváním a následnou dívčí párty, která mě velmi bavila. Hlavně mě na ní bavilo i tom, že se nás sešlo hodně a ač půlka z nás už je diplomovaná (ano, já v té půlce nejsem), přišlo mi to, alespoň pro ten moment, že se snad ještě nic tak zásadního úplně nezměnilo.
Prázdniny si, doufám, užiji, ostatně od té doby, co jsem na VŠ si je užívám pokaždé. Pro jistotu jsem si udělala malý seznam toho, co bych během nich chtěla zvládnout. A teď vám ukáži alespoň kousek z něj.