Welcome to my student life.

3. června 2011 v 22:04 | Hanyzka89
Spánek se snažím želit, jídlo se snažím želit, to vše ve prospěch studia a ve prospěch. Kdo se domnívá, že práva jsou snadná, dávačka nebo tak, tak řeknu jen HAHAHA. Pojďte si číst ty bichle, pojďte psát eseje o lidských právech, pojďte psát z fleku právní akty, louskat nesmyslné definice a být otupělý vůči chytákům v každé úloze.
Jsem vzteklá a mám v uších fosforeskující špunty. Kdo by mě teď nechtěl.

Jinak líbí se mi tolik věcí, že bych si nejradši koupila všechno a tak to řeším, že nekupuju nic.
I ON má rád Zaru;-)
Je tolik krásných šatů.
Někdy si říkám, že jsem měla raději studovat interiérový desing.

A tady máte malou ochutnávku z mojí lidskoprávní eseje:
"Vystupuje zde otázka, co je to to lidské právo? Obtížnost odpovězení této otázky je dána samým tématem - tj. lidskou bytostí. Odkrývá se nám tak dalším spektrum otázek. Je lidská bytost zlá, dobrá nebo ambivalentní? Jedná racionálně nebo je jen popoháněna ve svém chování svými city a pudy?
Tyto otázky předurčují šíři pomyslného katalogu od nuly po nekonečně dlouhý výčet, přičemž stále se bude nad nimi vznášet oblak pochybností. Má-li se však lidské právo reálně prosadit, musí získat normativní sílu.
Evropská právní věda však dává přednost jejich chápání spíše ve smyslu kontraktačním a tak jsou listiny základních práv a mezinárodní smlouvy obsahující lidská práva jako právní akty vyjadřující smluvní konsensus o tom, že práva v nich obsažená budou respektována a chráněna před zásahy ze strany třetích osob."
 


Komentáře

1 B. B. | Web | 4. června 2011 v 11:47 | Reagovat

obdivuju tě, já sama bych se na studii práv nikdy nedala. na střední jsem měla základy a utekla jsem od toho široko daleko :) budu držet pěsti, ať to všechno zvládneš ♥

2 hanyzka89 hanyzka89 | Web | 4. června 2011 v 13:29 | Reagovat

Oooh děkuju, mě na gymplu právo také moc nebralo, teď mě to i baví, když vnímám a soustředím se, jen mě ve zkouškovém šílím:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama