Květen 2011

Happy Birthday to me.

30. května 2011 v 20:00 | Hanyzka89 |  DIARY...
30.5. je krásné datum, že? Bylo prý také takové horko, ale já jsem prý víc brečela ale míň bručela. Měla jsem ještě světlý oči a málo vlasů. Nikoho jsem moc neznala, jen tu jednu paní. Ještě jsem toho mnoho nezažila. Mělo čekat pár úspěchů a pár kopanců, pár slz z nešťastných lásek, pár úsměvů, pár motýlích pocitů, pár bolístek a hodně šťastných chvil a já si to spočítala, jako dneska úkoly na pracko a řekla jsem: Jdu do toho. Už je tomu 22 let.
Kdo by byl zvědavý, jak se chvlubím, může se podívat i dál. A možná budu i vytýkat:)

Lhát se nemá.

30. května 2011 v 10:38 | Hanyzka89 |  DIARY...
Jak stárnu, tak se mi začíná prohlubovat vráska mezi obočím. Má očařka mi říkala, ať nosím brýle a nemžourám, jinak že se mi tam vytvoří, nevěřila jsem. Měla pravdu.
A jak stárnu, tak se stávám cholerikem. Opravdu, opravdu mě vytočí spousta malých věcí a když mlčím, tak se to ve mně akorát tzn. pytluje a já pak mám kousek od výbuchu. Co ale opravdu v poslední době vnímám, je to, že skoro všichni lžou. Když tuhle větu před dvěma rokama pronesla kamarádka Šárka, tak jsem nad tím mávla rukou a nevěřila jsem. A opět měla pravdu.
Já nevím, jak na lež reagovat a někdy opravdu nevím, proč se mi lže. Protože mi přijde, že se jedná mnohdy o malichernost a já opravdu nemůžu přijít na příčinu té lži.
Já nevím.

Asociace mých asociací.

28. května 2011 v 11:00 | Hanyzka89 |  DIARY...
Já vím, že to má každý z nás, emoce jako specifické modality lidského prožívání ovlivňují mimo jiné i paměť. A tak jsem si dokázala vybavit snad každou větu, kterou jsem prohodila s člověkem, do kterého jsem byla kdy zamilovaná. Jak láska postupně vyprchá, přestanu takovým informacím přikládat důležitost a ony představy vjemů minulých ztratí jasnost a postupně se ztratí úplně.
Jen jedna věc mi zůstává zachována. Anglie. Ačkoliv jsem v ní nebyla jen jednou, stejně stále mám ten jeden a stejný pocit, když vidím jakýkoliv anglický film, fotky, čtu článek, prostě cokkoliv. Pořád stále ten jeden samý pocit.
Recept na přípravu: V hrnečku smíchejte tlumené barvy, děštivé počasí, písničku We are od Any Johnson a This love od Maroon 5, přijedte patnáct let věku, pár skvělých kamrádek, klasickou scénu z Doby ledové, mou první lásku, nedobrý jídlo, stále se opakující historky, kluka s přezdívkou Ucho, Pudilovy historky, moje "rivalka", divná hučka, kterou nosil Petr Ž., tousťák za 5 píí atd. A to vše vám vykouzlí onen zvláštní pocit kolem žaludku.

Five things. Podruhé.

27. května 2011 v 15:41 | Hanyzka89 |  Five things
Opět inspirována Emily./I let me inspired by Emily, again. ( http://cupcakesandcashmere.com/)
1. Skvělá snídaně, žluté kiwi a borůvky. What a great breakfast, the yellow kiwi and blueberries.
2. Nové hodinky a náramek. My new watch and bracelet.
3. V horku jedině nude. In hot weather, I prefer nude clothes.
4. Sladkosti, znova.Vypadá to hezky. Sweets, again. It looks nice on photos.
5. Essie laky, konečně mám malou sbírku. My little essie collection, finally.
_________________________________________________________________________________

Ještě nejsem úplně povrchní, slibuju.

Studium.

24. května 2011 v 20:42 | Hanyzka89 |  DIARY...
Dnes jsem dosáhla bakalářského titulu z mediálních studií a žurnalistiky a jsem na sebe pyšná. Z státních závěrečných zkoušek mám samé jedničky a z bakalářské práce za dvě kvůli formálních nedostatkům, ale i tak mám jedno velké uff. Bohužel mi nekončí ani studium, ani zkouškové, na právech nemám skoro nic hotového a šest zkoušek přede mnou, fuj.
Ale dneska se slaví, dneska na kávu přijde šlehačka:) S jednou kamarádkou jsem byla v takové lepší restauraci na obědě a zkusila jsem nový Starbucks. A chci slavit i s dalšími mými "lidmi":) A teď jen už nějaké movie, zítra asi vyrazím směr Prahy zasejc a začnu se připravovat na pracovní právo.
Všem děkuju za podporu, pomohla mi:)

Bojim, bojim.

19. května 2011 v 12:29 | Hanyzka89 |  DIARY...
I velkého chvástače a rádoby studijního flegmatika někdy přepadne strach. Sevře se žaludek, zmračí se čelo a klesnou ramena. Bojim, bojim. Dneska posudky a v úterý konečný ortel s mou obhajobou jak práce tak svých znalostí za tři roky. Bojim, bojim.

Five things.

17. května 2011 v 11:35 | Hanyzka89 |  Five things


1. Můj nový obrázek.
2. Od rodičů prý, aby se mi lépe učilo. Teď nejsem moc čokoládová, ale tak to během týdne třeba přijde.
3. Konečně mám "želví barvu" na prstýnkách.
4. Dostala jsem je za maturitu, bohužel značka Swatch tu už není v ČR.
5.Moje jediné oxfordsky. Jsou super, ale do dalšíchuž bych asi nešla, jedny stačí.

Tak a zase někdy příště přinesu kousek svého nej:) Zatím papa, moji nejmilejší čtenáři.

Co se v mládí naučíš.

15. května 2011 v 21:07 | Hanyzka89 |  DIARY...
Také máte pocit, že důležité informace mizí v nenávratno a vám utkvávají jen ty nepodstatné. Já si například za tři roky zapamatovala toho:
  • Freud se domníval, že ženy mají pocit, že se mužům nikdy nevyrovnají a závidí jim penis.
  • Přemíra sexu v TV je možnou příčinou frigidity žen na východě USA.
  • Bulváru se říká žlutý tisk kvůli Pullizerově komiksu The yellow boy.
  • Do jakéhosi dotazníku na Klatovsku ve 30. letech jako důvod prostituce více jak 40% prostitutek uvedlo "práce se mi pro svou jednoduchost líbí".
A podobných chytrých řečí mám plno v kapse, takže je musím uplatnit stůj co stůj.

V jednoduchosti.

15. května 2011 v 13:28 | Hanyzka89 |  DIARY...
Ano, pro mě teď asi není krásnějšího pocitu než odškrtávání otázek nebo než pauza od učení. Ale jsou i jiné návaly, které mi vykouzlí, vyčarují, magicky vytoří úsměv na rtech. Prohlížení bláznivých fotek, sluníčko, opíjení se dobrým pitím a vtípky okolí, hezcí kluci, nejhezčí kluk, moje soukromé domácí diskotéky pro jednoho, moje velké přemléčněné kafe, kamarádi, miliony dalších věcí, o nichž vím jen já.
Já mám pocit, že hloupnu, jiní mají pocit, že se stávám povrchní. Doufám, že letos o prázdninách, které se mi zkrátí učením, učením, učením a to na obou koncích, stihnu nějakou dámskou dovolenou a alespoň jeden fesťák se vším tím, prachem, horkem, toitoikami, nečekanou bouřkou a deštěm, zničenými botami a s mighty people!!!:)

Předstátnicová prokrastinace.

11. května 2011 v 10:47 | Hanyzka89 |  Picture an hour
...aneb už za 14 dní budou za mnou. Neumím nic.Nedělám nic pro to,abych uměla.