Každý má právo na štěstí.

28. prosince 2010 v 14:23 | Hanyžka89 |  DIARY...
Ano, mám se učit, ale sama sobě si to nedovoluju, takže budu trochu psát, ano trochu se rozepíšu, zbavím se těch trapných myšlenek a budu se více soustředit na to, na co mám. Na posuny agregátní poptávnky a nabídky na nominální ceny atd., prostě na to, co mě nebaví, ale co musím nějakým způsobem odvykládat na ústní zkoušce abych dostala chtěné kredity.
Každý má právo na to, aby jeho věc byla projednána veřejně. Každý má právo vlastnit majetek.  Každý má právo na život. Každý má právo na štěstí.
Ano, to poslední samožřejmě v Listině nenajdete, protože, kdyby to tam skutečně bylo, najednou by narostlo ústavních stážností, najednou by narostlo návrhů na zrušení našeho potenciálního článku 45 LZPS (je jich samozřejmě jen 44) a jak by se asi rozhodla ústavní většína parlamentu při změně Ústavy nebo Listiny?
Jak bychom unesli důkazní břemeno při dokazování porušení tohoto článku a jestli jsou lidé rovní v právech, jaká by v tomhle ta rovnost byla? Jak to posoudit? Jak dokážete zlomené srdce? Jak dokážete křivdu přítele, když při uzavírání přátelství se neukládá žídný slib, je to dobrovolné. A jak dokážete, že si neúspěchy v pracovní kariéře nezasloužíte, že prostě jen máte smůlu a kdyby jsme to vše opravdu dokázali, jaké rozhodnutí by nám senát ÚS asi dal?
A představte si teprve to nepřeberné množství kolize práva jednoho s právem druhého.

Fuj, asi nám v té Listině nic nechybí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama