Zasáhlo mě to.

24. června 2010 v 23:02 | Hanyzka89 |  DIARY...
Každý s oblibou rád říká, že je zasažen mediální masírkou a má pravdu, celý život je jedna neustálá socializace, celý život je jedna neustála masírka, vkládání schémat a následné schématizování všeho, co se kolem nás děje. Mám pocit jako bych jednala pouze ve vzorcích, které mi nělkdo, když jsem byla malá, jakoby vložil do hlavy. Vím, co je špatné, vím, co je dobré. Ale opravdu to vím, nebo jsem se to jen naučila?
Když jsem byla malá, neustále dokola jsem si pouštěla Tři oříšky pro Popelku, bylo to všechno tak jasné a jednoduché a dobro a láska zvítězilo nad zlem a nenávistí. A co víc Popelka našla prince. Svým způsobem jsem si na Popelku hrála, možná hraju. Nevím, princ nikde a navíc ona byla tak šablonovitě kladná, její macecha tak šablonovitě záporná, ale copak je někdo šablonovitý?
Nevím, co je dobro a co je zlo, nevím co je pravda a nedokážu nic říct s určitostí. Nevím, jak co ve skutečnosti bylo a nevím, jak co bude. Chci, aby to bylo tak, jak se mi líbí, ale nikdo nemáme takové hodnoty, aby jejich naplnění nešlo proti hodnotám druhých.
Mám teď v hlavě přehršleno myšlenek a nejhorší na tom je, že je neumím logicky a čistě uspořádat. Dělám mi to problém a bude dělat. Chci myslet svou vlastní hlavou sama za sebe, ale přesto jsem o sobě zjistila , že i já si nechám některé věci klidně vsugerovat, děs.
Omlouvám se za tenhle děsný článek, jen jsem se musela vypsat.
Také zjišťuji, že tolikrát jsem viděla a přitom vůbec ne.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama