Únor 2010

Svět plný relativismu, paradoxů a manipulace

26. února 2010 v 15:10 | Hanyzka89 |  DIARY...
Myslím si, že čím člověk ví více, tím se stává pesimističtější. Považuji se za názorný příklad. Celkem mě baví má studia, vzdělání, která na obou školách dostává se relativně kryje s mými zájmy. Ale věci, které nám jsou někdy sdělovány ve mně probouzí obavy a celkem bezradnost, také představu čí pojetí člověka jen jako jakési loutky. Jak to myslím v zápětí vysvětlím.
Tak za prvé, stále více si všímám paradoxů, kterých je plná jak součastnost, tak celé dějiny. Nebudu vyjmenovávat, snad jen na přiblížení nějaké dva projdu:
Tak jako první například osoba Bernayse, celkem známý člověk, pro ty, co slyší porvé, je to zakladatel propagandy, otec propagandy. Byl to Žid, narodil se na konci 19. století a před druhou světovou válkou ze strachu z nacismu utekl do USA. Tak si vybudoval kariéru a díky jeho účinným reklamním kampaní celkem snadno dokázal nasměrovat jednání lidí (viz: dokázal díky reklamě pro tabákovou společnost přesvědčit většinu žen, aby kouřily. Kouření představil jako další krok emancipace žen. Ty pak hromadně vycházely s cigaretami do ulic a tak demonstrovaly svá práva. Paradoxně pár let na to udělal reklamu na úplný opak. Procenta kuřáků tedy naopak klesla. A ještě jeden paradox, svou ženy už to neodnaučil!) Takže tento člověk napsal tlustý svazek Propaganda, kde podrobně popsal principy. Ano a tento svazek o pár let později ležel na poličce Goeblese, který se z něj naučil praktiky, které později využil k masové likvidaci Židů. To je ale paradox, že? Bernays, který byl sám Židem, netušil, že jeho práce jednou napomůže k "konečnému řešení židovské otázky".
No a co mě taky baví, je paradox kolem "kauzi Kundera". Také to mimo jiné dokazuje, že nic není černobílé. Pernes, součastný ředitel Ústavu pro výzkum totalitních režimů, nepochybuje o informaci, že Kundera v 50.letech udal Miroslava Dvořáčka. Přesto ho omlouvá s tím, že nechtěl ublížit nikomu. Dobrá nic proti ničemu, ale udat člověka v letech, kdy se zavírali nevinní a tohlavně i končili na popravišti, není synonymum k nechtít ublížit!
To by bylo k paradoxům. Teď jak to vidím s tím relativismem. No to slovo včera správně užila Pergi při přednášce Pitharta.
Politika jeho očima je spše jen politikou demokracie a demokracie není dle něj absolutní vítězství, nepřináší nám trvalé jistoty, jak hlásají ideologie. Ne dle něj je demokracie neustálým pnutím, neustálý průběhem malých ústupků a proher. Vítězství v ní není stálé a definitivní a ani prohra ne. A takto bych mohla nekonečným názavnostmi, přirovnání pokračovat až do aleluja, princip jistě chápete.
A o manipulaci zase příště, protože na mé výlevy při soutoku antiamerikanismu a antiglobalismu bude čas zase jindy.
Poslední dvě otázky pro vás, já nad nimi tak trochu přemýšlím.
Nezní vám amerikanismus a globalizace stejně, tak někde v koutcích mysli?
uplně jiný soudek - Je ten, kdo má štěstí, opravdu šťastný?

Chtěla jsem

23. února 2010 v 18:13 | Hanyzka89 |  DIARY...
Chtěla jsem napsat dlouhosáhlý, vyčerpávající a pro vás jistě čtivý článek, ale dnes mě mé tří velmi nudné přednášky uspaly a ukolíbaly k lenosti.
Proto aspoň dám prostřednictvím pár obrázků své doporučení a "tužby".


Takže plakát z jednoho super filmu. Je to poslední film, na kterém jsem byla v kině a ti, kdo ho ještě neviděli, pospěšte si. Ikdyž se vám možná začátek nebude jevit tak uplně ok, po chvíli vás to vážně chytne a do konce nepustí.
Krém Cherry Blossom, asi nejvoňavější krém, co jsem za poslední dobu zkoušela. V pondělí jsem ho byla koupit ségře a kdybych neměla přecitlivělou pleť sama bych ho taky brala, najdete v Body Basics, také vhodné jako dárek:). Hezký voňavý dárek.
No a pak už jen moje dvoje výhlídlé boty. Oboje si asi koupím, u těch prvních ale souhlas z matčiny strany asi vážně nedostanu, ale poté co jsem ji ukázala ještě jejich božejší verzi, řekla toto: "Až se potkáme ve městě, tak mě neznáš, pokud je budeš nosit." a na druhou stanu: "ty černý jsou teda o něco lepší, ale dobrý nejsou!"Tak napůl jsem vyhrála:) No a barevné falešné conversky jsou bezproblémový!

Já už chci jaro.

21. února 2010 v 14:51 | Hanyzka89 |  DIARY...
Vánoce jsem si pořádně neužila kvůli škole, sněhu jsem si neužila nikde jinde než ve městě a mám už té rozbředlé břečky plné zuby.Beztak už to taje a smrdí. CHci dát stranou kabáty zimní boty a chci jaro plné šeříků a tulipánů, slunce a celkově chci novou éru.
Zítra zase do školy, už se vlastně těším!!
Možná uvidím A. a určitě uvidím Pergi!!

Už mám prázdniny!!

18. února 2010 v 21:53 | Hanyzka89 |  DIARY...
Já mám takovou radost, mám už za sebou všechny zkoušky a že jich bylo. Uff. Prostě mám ze sebe dobrý pocit a ač mi prázdniny budou trvat jen do neděle, tak tyhle dny neskutečně proflákám. Mám dvě knížky o Andym Warholovi a Století české politiky, takže relax, četba, píseň Slunce v duši od Nightwork (miluju je) a v sobotu odpoledne budu sáňkovat s Marečkem na chatě a večer aktivity a pití s kamarády!!!
Mám celkem dobré studijní výsledky až na tu zkoušku dnes, ale já to tak nenechám, prostě si zavolám na UJAK, že si chci známku opravit, protože jako si nezkazím svůj dosavadní průměr (13 jedniček a 2 dvojky) tímhle debilním předmětem. Né, to v žádném případě!
Taky mám pocit, že jsem pěkně rozmazlená:). Dnes mi ségra dala dárek za zkoušky a táta s mámou mi taky chtějí něco koupit (doufám, že to budou letní nebo jarní šaty)!
Jo a potkala jsem dneska Perginku, normálně v Bene, šok, ale milý šok!! A taky bezdůvodně útočnou brusinku a měla děsnej kabát, no důkaz, že peníze neposkytnou vkus! takovej zelený armádní jsem taky měla, ale po uvážení jsem jej věnovala potřebným na charitu.
Hele, já nejsem ta zlá, ani nejsem ta dobrá, vyloženě kladačky hrát asi neumím, ale co, ona si začala!

Blogy o módě.

16. února 2010 v 13:21 | Hanyzka89 |  Kolem a kolem...
Líbí se mi:

http://suziestyle.blogspot.com/

http://terunyblog.blogspot.com/

http://cahiersdezoris.blogspot.com/

http://heels-in-prague.blogspot.com/


Naivní brusinka.

16. února 2010 v 13:12 | Hanyzka89 |  DIARY...

Včera před spaním jsem si četla pár glos od Báry Nesvadbové z knihy Brusinky. A v jedné z nich řešila, jak může v nějaké žěně přetrvávat zloba pět let. Pět let je dlouhá doba a emoce mají víc než dostatek času na to zchladnout/vychladnout.

Převeďme to na můj případ/moje okolí. Pět let je tedy asi krátká doba na zastínění zloby/nenávisti/záště. Znám dvě dívky, u nichž jsou negativní emoce k mně nebo k mým přátelům stále aktuální. Jedna je teď na pár měsíců pa, takže snad získá alespoň trochu šarmu a galantnosti, když už jela na čas navšítivit zemi, pro toto typickou. No a ta druhá má asi nějaký problém sama se sebou.

Takže milá nejmenovaná, nikdy jsme ti nic neudělaly, nemusela si do nás nikdy schválně vrážet na schodech (do Oly), sprostě nám nadávat (např.:Zuzce), anonymně nás urážet na netu(všechny) a celkově soudit, když si s náma nikdy neprohodila slovo, nikdy si s náma nebyla na panáku, nikdy si s náma nehrála žádnou hru ani si s náma netancovala (Kabelku bychom ti fakt nevzaly!!!Nemusíš ječet.) Prostě nás neznáš!!! Takže se začni chovat dospěle a žij svůj vlastní život!
Asi jsem naivní brusinka, ale ty jsi zase brusinka bezdůvodně útočná!

Bára Nesvadbová - Brusinky -------------------------------- Máte mé doporučení přečíst si.:)

Mé filmové já.

14. února 2010 v 17:45 | Hanyzka89 |  Já, já, jenom já
Sedím na otázkou Dějiny arabského chalífátu a rozhodla jsem se vyplnit si dotazník, který si dávala včerejší oktaváni na plese:)

Jaký film by sis chtěla prožít? Asi Pýchu a předsudek

Jaký film bys naopak zažít nechtěla? Sofiinu volbu

Jakého herce by sis vzala? Eda Westwicka

Jaká je tvá nejoblíbenější animovaná postava? Mrtvá nevěsta

Jakou knihu by si chtěla zfilmovat? Tu svou, po včerejšku to bude ještě zajímavější

Jaký film si pustím, když mám volno? Až tak moc tě nežere, Sex ve městě

Come on.

11. února 2010 v 23:03 | Hanyzka89 |  DIARY...
Jsem se učila a nechtělo se mi.
- toť odpověď, proč tu jsem tak pomálu

Nějak se mi ale zase přeakumulovaly myšlenky, tak je musím vysypat a přebrat. Takže metodou volné asociace si zahraju na slabý odvar prokletých básníků.

ELLE, náš vztah se pozvolna vyvíjí, znáte, torii králík/kachna? Takže nejdřív ELLE byl králík - snobárna, tak chvíli kachna - super přílohy, vůně a inspirace, pak zase králík - lidé jsou tak povrchní, peníze až na prvním místě, (zneužívání chudý ve třetí světě v práci za pár šupů na hodinu a pak následný prodej oněch "módních produktů" snobským, anorektickým paničkám sedícím v první řádách při prohlídkách Haute Couture zatím co jejich zazobaný zkorumpovaný manžílek ve své prosklené kanceláři ojíždí devatenáctiletou hloupu, ale povolnou sekretářku - takhle si nějak představuju život bohaté smetánky). ................ Ale teď zase vidím ELLE jako kachnu - prostě jsem v něm našla zase zalíbení, moje představa nakupčích Dioru, Prady,.... se ale nemění!!!

Módní blogy. Blogy o módě. Celkem mě baví sledovat novinky ze světa módy, oblečení, to kdo má jaký styl, zatím teda nejsem nic moc, ale chci na tom pracovat, protže je to vlastně cosi, co by mělo dotvářet vaši osobnost. Ale mrzí mě na tom, dvě věci:
  • Za prvé to, že si většina dívek majících módní blogy myslí, že se stylem souvisí i naprostá vychrtlost. Už jsme to řešily i s Pergi a je to přímo do očí bojící. Ty dívky jsou jak ramínka na šaty, zřejmě snaha podobat se ikonických modelkám, ale domnívám se, že je to přece zbytečné. Styl nerovná se váha do 45 kg. Samozřejmě, že ani já nejsem spokojená se svou postavou, chtěla bych jinou, ale ne až tak nezdravou! Zná hodně hezkých holek, vlastně všechny jsou štíhlé/hubené, ale né nezdravě vychrtlé a vypadají o mnoho líp než modelky a zajisté mají i o mnoho lepší náladu.
  • Za druhé, je mi líto, že Češky si neužívají módu a oblékaní a že se třeba ani o sebe moc nestarají, samozřejmě nemyslím extrémy - denně solárko, kosmetika, tuny make-upu atd. Ale tak všeobecně lze vnímat rozdíl mezi návštěvou Liverpoolu či Budějovic, GBN a gymnáziem Aabenraa,... Myslím, že se hodně podcnějume a to ale i v jiných oblastech.
Tetování. Nemyslím nic trvalýho, žádnýho satana na rameni, ale uvažuju, že si nechám na léto udělat takovýto dočasný, něco malýho, sympatickýho. Ovlivnil mě Chanel, který teď bude prodávat, samozřejmě ne v Čechách, samozřejmě ne v cenově dostupných hranicích, dočasné tetování. Vypadají skvěle a určitě se něco takovýho dá taky dočasně, bezbolesně sehnat na léto:).

Klimatické změny. Jsem strašná, úplný nesoulad mých postojů a mého smyslu pro humor se probral při čtení úvodníku součstného Reflexu, smála jsem se, ikdyž tam pár věcí šlo proti mých stávajím názorů!! Musím se naučit ovládat.

A pak poslední otázka. Ptám se, přidá si, anebo si nepřidá Lenka/Zuzana/Radka/Pergi/Olina super kluka z milosti do přátel?????

Od novýho semestru bude ještě víc boží!! Slibuju.