B. is back

8. ledna 2010 v 21:29 | Hanyzka89 |  DIARY...
Jak moc Vám ukáže fotka, co sem chci dát, ale to až po veřejném odhalení :-*
Tak jsem tak nějak vyhrála svou první bitvu v jedné velké válce, ale předem mnou jich je jěště dost, no na válečných polích mě můžete hledat ještě pět let.

Včera jsem se dívala na Dokument o Chartě 77 a pak mi to nedalo myslet o přirozenosti lidských práv a o manipulaci. Prostě lidská práva jsou něčím nepodmíněným ve všem podmíněném a přesto ještě před dvaceti lety (a kousek) se bezostyšně porušovala, každý to věděl a masu to nepobuřovalo, jistě pak se konečně ozval onen správný proud, ale stejně většinu pojil strach či ignorace či nevím co. A navíc kdo může zaručit, že se už nic takového nestane, kdo může zaručit, že vše směřuje jen k demokracii, že to je ten "konec dějin" a la Fukujama?
Když jsme o tom vedli diskusi na Mediální komunikaci (po mém bravurním přednesu:) ) všichni spolužáci svorně tvrdili, že už není možné, aby se masa nechala mediální masírkou ovládnou tak jako za totalitarismu v SSSR nebo za nacismu. Zvláštní, když jsem tvrdila, že tím si nemůžeme být nikdy jisti, tak mi všichni oponovali, to už se stát nemůže.
Ano máme tu mnoho záruk a dejme tomu záchranných brzd a kontrol, ale nikdy není systém vypracován zcela dokonale a nemůže mi něldo s naprostou jistotou tvrdit, že se nemůže už žádná vůdčí síla dostat přes onu nějakou mezeru, zpopulizovat se a co si budeme říkat, na definici davu se od čas de Bonna nic nezměnilo.

Prostě jsem sklouzla kam se tak uplně nechtěla, omlouvám se, ale je to můj autorský deník, takže to tu musíte vtipně. A příště si povíme třeba .... co pěkného nás čeká v jarní kolekci.
Mám vás ráda.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama