Prosinec 2009

Stromeček přání

27. prosince 2009 v 18:44 | Hanyzka89 |  DIARY...
...dárky byly super, ostatně jako každý rok, jen asi už jsem velká na Vánoce. Jako asi nezvládnu všechny zkoušky a časově mi to nějak vůbec nejde nakombinovat. Jsem neschopná a nezodpovědná, takže na praxi asi pujdu dělat mluvčí ke komunistům a bojím se že mě nevezmou do Všemrdu, jelikož se posuzuje při vstupu:D. A to "m" není překlep....
Tak zas někdy.

Perlo mezí perlami, Praho mezi všemi cestami.

19. prosince 2009 v 8:42 | Hanyzka89 |  ...w_o_r_k...
Opět bloudila svými snovými cestami, jež každá z nich nevedla k Římu, ale k Praze. Milovala ji víc než kohokoliv jiného. Praha, achch. Pražský Hrad zastiňoval tvář jejího otce, Orloj věčně vláčné oči její matky a Karlův most přemosťoval potoky slz jejích sester.
Toužebně chtěla být součástí správy Perly jejího srdce. Schody k jejímu poklady byly strmé, ale strážnými anděli se ji měli stát ti zkušení. To bylo její první setkání s Komuniální šlechtou. Pár dní s touto nově bující společenskou šlechtou ze života hmyzu ji rozdrtil mnohé ideje o spravedlivé a čestné moci.

Jsem už dospělá?

18. prosince 2009 v 17:52 | Hanyzka89 |  DIARY...
Prostě chvilkový nával myšlenek a musí sem.
Je hranice 18 let dostatečná pro dospělost? Jako stanu se přes jednu noc dospělá? Pokud ano, znamenalo by to, že 29.5.2007 jsem ještě byla dítě/mladistvý a najednou 30.5.2007 jsem dospělá, hurá! Přes noc jsem se stala zoodpovědnou, uvědomolou, rozumnou, z Audrey Grace a nikdy zpět.
Už mi není osmnáct, už je to nějaký ten rok od mé dospělosti, přesto bych přece jen potřebovala "in integrum restitutio".
Dospělá si připadám, když se učím latinské výrazy, když čtu Sartoriho, když vymyšlím reportáž, když řídím auto, když platím kreditkou (jo, je to tak, i tehdy), když se diskutuje o lidských právech a když si stojím za svým. Není tomu, ale tak vždy.
Když se těším na Ježíška, když ráno tancuju na Lady Gagu, když se dojmu u filmu oním povzdechem "achh" a když věřím....v cokoliv, tak tehdy si dopělá nepřipadám, tehdy dopělá nejsem. Ale, kdybych prostě tuhle svou část odtrhla, tak už bych to asi nebyla uplně já. I když kdo je vlastně Já? Stojíme o to, nechť to není hlavní postava oněch bakelito-kulisových seriálů, není to konzumní pochoutka a ani lurva.
A mám jedno tajemství, mám jedno přání, ale když ho vyslovím, tak ho ihned pohříbím, takže budu nedospělá a budu si hýčkat své tajemství.
"Jsem pořád malý dítě, ikdyž to není vidět. Komu to mám říct a mám se za to stydět?"

Lidská práva

16. prosince 2009 v 8:27 | státověda |  Kolem a kolem...
Směřovala-li základní práva proti nebezpečí ohrožení tyranií či despocií, v současnosti, nadto, směřují proti bezmoci jednotlivce vůči anonymitě, absurditě a svobodu omezující složitosti systému veřejné moci. Byla-li původně lidská práva v kontrapozici s Hobbesovým Leviathanem, dnes jsou v kontrapozici i s Kafkovým zámkem. Byl-li v minulosti symbolem zápasu o svobodu Prométheus či Jan Palach, dnes je jím zeměměřič K.

Hanyzka89: úžasně výstižné

Každá pohádka má svůj konec.

14. prosince 2009 v 12:51 | Hanyzka89 |  DIARY...
Díky Bohu.

A taky nezapomeňte, každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán!

Až na dno.

12. prosince 2009 v 15:20 | Hanyzka89 |  DIARY...
Přátelé moji, jsem zpět a celá. Plna zážitků a pusu plnou drbů. Jen se mi to vše slilo.

Lásko, koupíš mi šaty od Diora?

7. prosince 2009 v 12:00 | Hanyzka89 |  DIARY...
Never. Ever. Whatever.

Jaké to asi je slavit Vánoce u Diora? Snobské, bezduché nebo fascinuticí, sofistikované. Hmm, to Vám asi nepovím, neboť nemám tušení.
Jaké to asi je mít za manžela eurokomisaře? Snobské, bezduché nebo fascinuticí, sofistikované. Hmm, to Vám asi nepovím, neboť nemám tušení.
Jaké to asi je vést mezinárodní ódní časopis ELLE? Snobské, bezduché nebo fascinuticí, sofistikované. Hmm, to Vám asi nepovím, neboť nemám tušení.

Otázky do větru. Zodpovím je jednou? Uvidíme.
Nemám teď vyžehlené vlasy, jsem jak Rozárka, nebo líp Jsem jak víla Amálka (nebo ta je měla rovné?). Konečně se naplní má školková tužba. Tehdy jsem měla na hlavě jen žlutý krepák z něhož vyčuhovala velmi silná hnědá ofina. Hmm, ty ofiny měl kde kdo. Byl to hit. .... Vlastně někdo ji měl ještě nedávno:).

Tak takhle nějak to vypadá, když plácám nesmysly. No, ale na to už jste tady zvyklí, není - liž pravda?Já na to mám.

6. prosince 2009 v 22:30 | Hanyzka89 |  DIARY...
Jsem si holt poskočila a vyskočila a levou nohou zabředla do skořápek od ořechů, auuu! No stalo se no.
Tak co se tak děje. Když vám prdne přední náprava, auto se dá jen špatně ovládat, nebo - li vůbec. Brzo by o mně mohl napsat Ionesco hru. Sice nejsem a nebudu zpěvačka ale plešatá možná budu brzo, nějak moc línám.
Múza už mě dávno opustila/ múzy už mě dávno opustily. Básně mé nejdou už rým v rýmu v ruce, je to děs a hrůza, Villon by se obracel v hrobě a Shakespear by se ke mně už taky vůbec neznal.
Maroon 5, nestýská se vám. Protože this love has a great mood, I miss them, I miss him, I miss me§

A na něco jsem si vzpoměla:
Mamut v Ice Age: "Kdo si dá párek?"
:-D

Co čeká a nemine/mine.

4. prosince 2009 v 7:27 | Hanyzka89 |  DIARY...
Vánoce nejsou super jenom kvuli stromečku, cukroví, horkému jablku, pohádkám a dárkům. Jsou super i kvuli množství vánočních akcí, které jsou kolem toho. takže nechám vám nahlédnout do svého diáře a vyberu jen ty lepší věci, co mě v následujích dvouch týdnech čekají.

6.12.2009 - Rodinná oslava ségřina a Baruščina svátku

8.12.2009 -Mikulášská besídka na právech (v Bazénu se spoustou punče a fajnovými lidma)

10.12.2009 - Velká právnická oslava narozenin (k tomuto: Báseň nebude, právníci by to nepochopili...)

11.12.2009 - Pergi´s Christmas Party (s Peginím cukrovím, vánočníma hrnečka a vtipnou debatou, jak už to bývá)

12.12.2009 - Woody and co. ve Skutečný lize (Ach jo, já vím, že už jsem to Zuzi slíbila, hraje tam její přítel, ale nevím no, jestli nakonec dorazím, ach jo.)

14.12. 2009 - Common Law Christmas Party (Prý přijdete s dárkem, odevzdáte a jiný si vyberete a taky speciální puding a tak!!!)

19.12.2009 - Eli slaví 21


No jo no, Vánoce jsou prostě super!!!

Peckoidní pecka.

2. prosince 2009 v 21:30 | Hanyzka89 |  DIARY...
Co to je peckoidní pecka? Až budu vědět, dám vám vědět.

Vlastně už vím. Peckoidní pecka je, když se vidíte na obrazovce, jak mluvíte z patra, plácáte nesmysly, jste celý nateklý, s obříma kruhama pod očima a rádoby pan vtipálek vás kritizuje, nazývá váš výstup melodramatem a imituje vás. To je pecka, doslova peckoidní. No nejsem sama, kdo o tom může mluvit, je nás holt víc. Televize zkresluje, takže si do budoucna už před ní nestoupnu. Naštěstí to není jen subjektivní pocit, i moje spolužačky - modelky vypadají jinak.

Co už není pecka a vlastně nikdy pecka nebyla je Bartošová. Už konec prosím. Už o ní nechci slyšet!
Když jsem šla od busu, ucítila jsem trdleník, mňam. Brzo si ho dám, ale zatím času dost, až po příštím týdnu, který bude nabitý. A slíbila jsem něco, co nendodžím, sakra!